معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح کرد
برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های نظام ارجاع و پزشک خانواده از امسال
13 تیر 1401 ساعت: 13:4معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: «اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده برای مباحث کاهش تقاضاهای القایی و کاهش هزینه‌های دارو و تصویربرداری بسیار موثر است.»
به گزارش سپید، کمال حیدری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «برای اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده نیازمند اعتبار پایدار در کشور هستیم. یکی از اعتبار‌های پایدار همان مالیات بر دخانیات است و ما برنامه‌ریزی کرده بودیم تا اجرای طرح‌های نظام ارجاع و پزشک خانواده را از امسال شروع کنیم و معتقدم که هیچ راهی جز نظام ارجاع و پزشک خانواده برای سلامت کشور نیست.»

به گفته وی اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده برای مباحث کاهش تقاضاهای القایی، کاهش هزینه‌های دارو و تصویربرداری بسیار موثر است و این طرح‌ها سبب ایجاد یک تحول بنیادین در حوزه سلامت و اقتصاد ایجاد خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: «در حال حاضر طرح نظام ارجاع در هیچ مرحله‌ای اجرا نمی‌شود. اگر اعتبار انجام این پروژه تامین نشود، این طرح پیشرفت نخواهد کرد. نظام ارجاع  در دو استان فارس و مازندران به صورت پایلوت انجام شد اما اعتبارش در همان سطح یک باقی ماند.»

حیدری گفت: «پرونده الکترونیک سلامت در حال انجام و سامانه سیب کاملا متحول شده است. سامانه‌ها در حال ادغام هستند. پرونده الکترونیک سلامت مقدمه سطح یک است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو