رییس کل سازمان نظام پرستاری:
جناب آقای رئیس جمهور؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان غلط زیادی کرده است
31 خرداد 1401 ساعت: 15:3 رییس کل سازمان نظام پرستاری در بیانه‌ای با عنوان «جناب آقای رئیس جمهور؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان غلط زیادی کرده است» به سخنان رییس جمهور واکنش نشان داد.
به گزارش سپید به نقل از فانا، بیانیه محمد میرزابیگی خطاب به سید ابراهیم رییسی به شرح ذیل است:
جناب آقای رئیس جمهور
در روزگاری که کرونای منحوس همه کشور را تیره و تار کرده بود، همه مشاغل و ادارات و بازار وکسبه ومدارس؛ دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و…تعطیل و همه نیروهای انسانی کشور را دورکار کرده بود؛ اما این مدافعین سلامت یعنی پرستاران؛ پزشکان و پیراپزشکان بودند که با ترک خود خواسته خانه وکاشانه خود و استقرار در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی با تقدیم بالغ بر سیصد شهید (159 شهید پرستار) که ازجمله بیشترین شهدای مدافع سلامت از استان گیلان می‌باشد و با تقدیم ده‌ها هزار جانباز کرونایی؛ بعد از دوسال و صد روز جهاد شبانه‌روزی، که اکثر ایام را بدون دارو؛ واکسن و ایمنی مناسب بودند. اما امنیت کامل را به حیات وسلامت  مردم این مرز وبوم برگرداندند. لذا این حق مدافعین سلامت جهادی و جان برکف ما نبود که رئیس جمهور محترمشان، از قول یک رئیس دانشگاهی که در دوره کرونا معلوم نبود خودش کجاست؟ و اکنون هم بدترین شکل ممکن مدیریت را بر مجموعه خود دارد، اینچنین خدمات و رشادت‌های مدافعین سلامت را  کم انگاری و تحقیر کند.

جناب رئیس جمهور
رئیس دانشگاه گیلان باید به شما می‌گفت: شهید نرجس خانعلی زاده اولین و جوان‌ترین شهید پرستار ما؛ مانند تمام نیروهای طرحی بدون سهمیه و ٨٩ روزه فعلی، هیچ رابطه استخدامی  جذابی با نظام سلامت دولتی نداشت لیکن در دفاع ازسلامت مردم بی محابا جان خود را تقدیم کرد.
اما رییس همان دانشگاه با پست بالا و دریافتی‌های غیر قابل مقایسه و… اما حضوری تمام وقت تلفنی بر دانشگاه مذکور داشته و بخاطر همین نوع مدیریت و حضور تلفنی بوده که به حضرتعالی هم تحلیل تلفنی خود را در همان سطح و میزان حضورش منتقل کرده‌اند.

اما گله ما این است که شما چرا؟
رئیس دانشگاه گیلان اگر حضور واقعی و موثری در نظام سلامت استان‌شان داشته و دارد چرا هنوز خانواده‌های شهدای سلامت استان؛ سرگردانند؟؟ چرا تمام پرسنل دانشگاه‌شان ناراضی‌اند؟
ایشان باید به شما می‌گفت که خانواده شهیده باقری و امثال باقری‌ها هنوز چرا سرگردان رسیدن به حقوق اولیه‌شان در مسیر بروکراسی دانشگاه گیلان‌اند؟
و هنوز هیچ رسیدگی که نشده بماند بلکه حتی حقوق بچه‌های کوچک بازمانده از شهیده‌شان به سرعت قطع شده و هنوز برقرار نشده ماجرای جالبی دارد که بدنیست علت یابی شود.
 
شما چرا؟ آقای رئیس جمهور؟
کسی منکر زحمات نیروهای جهادی نیست. اما تقدیر از نیروهای جهادی که نباید به قیمت تحقیر  وکم انگاری سایر جان بر کفان نظام سلامت تمام می‌شد.

آقای رئیس جمهور
منتظر دلجویی هستیم
تمامی مدافعین سلامت اعم از پرستاران؛ پزشکان و پیراپزشکان؛ متعهدترین نیروهای نظام؛ انقلاب و کشورند و تحمل با تمام مشکلات و کمبودهای موجود هنوز کم نگذاشته‌اند و منتظر عکس‌العمل حضرتعالی هستند.
میرزابیگى
رئیس کل سازمان نظام پرستاری
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو