نامه رییس نظام پزشکی تهران بزرگ به رییس جمهور:
تا دیر نشده از کادر درمان دلجویی کنید
30 خرداد 1401 ساعت: 13:3رییس نظام پزشکی تهران بزرگ در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور گفت: «اگرچه مردم شریف و قدردان کشورمان جانفشانی‌ها و ایثار کادر درمان را از یاد نبرده‌اند و قدردان تمام آن حماسه‌ها هستند، اما شما در مقام عالی‌ترین مقام اجرایی کشور در قبال گفته‌ها و عملکرد خود مسئول هستید. پیشنهاد می‌کنم هرچه زودتر از جامعه پزشکی و کادر درمان دلجویی و عذرخواهی کنید تا در دل آنها جای بگیرید و بدانید که اگر این اشتباه را اصلاح نکنید ادبیات شما در تاریخ ثبت خواهد شد.»
به گزارش سپید به نقل از کانال تلگرامی نظام پزشکی تهران بزرگ، نامه سیدموید علویان به سید ابراهیم رییسی به شرح زیر است:

به نام خدای شاهد
همکاران عزیز حوزه سلامت، پزشکان، پرستاران و سایر عزیزان کادر درمان
همه گیری کرونا در سرتاسر جهان بحرانی بی‌نظیر آفرید، پیشرفته‌ترین کشورها هم دچار چالش‌های فراوان در سیستم‌های درمانی و بهداشتی خود شدند، اما در کشور عزیزمان، به رغم تمام کاستی‌ها و مشکلات، سیستم ارائه خدمات درمانی و بهداشتی ثانیه‌ای از فعالیت بازنایستاد و اگرچه صدها شهید و ده‌ها هزار بیمار و آسیب دیده از کادر درمان تقدیم آرمان «حفظ سلامت جامعه» شد، اما در نهایت کرونای سرکش رام شد.

امروز اگر کرونا جانی نمی‌ستاند، اصلی‌ترین دلیلش این است که همکاران ما جان دادند تا جان‌ها حفظ شود و واکسیناسیون گسترده علیه بیماری به مدد علم ممکن شد.

همکاران عزیز، سخنان اخیر ریاست محترم جمهور و فراموشی ایشان در اشاره به اصلی‌ترین حماسه آفرینان روزهای تلخ بحران – که مورد تایید و اشاره مقام معظم رهبری و تمامی آحاد حاکمیتی و عمومی و داخل و خارج مرزها قرار گرفته - مرا یاد این انداخت که ریشه کلمه انسان از نسیان یعنی فراموشی می‌آید و ‌چه زود این بشر فراموش کرد مرگ پرستاران و پزشکان و دستیاران فعال در عرصه خدمت‌رسانی به جامعه را.

از یاد نبرده‌ایم که زمانی برخی از همین مسئولان قرنطینه را قرون وسطایی خواندند در حالی که رهبر عزیز انقلاب خود پایبند به اصول بهداشتی بود و مراسم عزاداری‌ها و شب‌های احیا را تک نفره اجرا می‌نمودند، اما همان زمان بودند کسانی که به نام دین مردم را به تجمع دعوت می‌کردند و از واکسن زدن منع می‌کردند. بودند کسانی که ترویج به رفتارهای غلط و غیرعلمی می‌کردند و با دستاوردهای علمی و نتیجه‌گیری‌های مبتنی بر شواهد مخالفت می‌کردند.

آقای رییس جمهور، قطعا توضیحاتی برای بیانات خود دارید و قاعدتا چون حاضران اصلی در سخنرانی شما طلاب و معممین بوده‌اند خواسته‌اید از زحمات احتمالی آنان تجلیل کنید، اما هیچ توضیح و توجیهی نمی‌تواند مردان و زنانی را که بیش از دو سال خود و خانواده‌های‌شان را در خطر قرار دادند تا دیگران درخطر نباشد را آرام کند.

اگرچه مردم شریف و قدردان کشورمان جانفشانی‌ها و ایثار کادر درمان را از یاد نبرده‌اند و قدردان تمام آن حماسه‌ها هستند، اما شما در مقام عالی‌ترین مقام اجرایی کشور در قبال گفته‌ها و عملکرد خود مسئول هستید. پیشنهاد می‌کنم هرچه زودتر از جامعه پزشکی و کادر درمان دلجویی و عذرخواهی کنید تا در دل آنها جای بگیرید و بدانید که اگر این اشتباه را اصلاح نکنید ادبیات شما در تاریخ ثبت خواهد شد.

دکتر علویان
استاد دانشگاه
سی‌ام خرداد 1401
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو