معاون پرستاری وزارت بهداشت:
اخراج ۵ هزار پرستار درست نیست
صدور مجوزهای ۲۴ ماهه در دوران کرونا


29 خرداد 1401 ساعت: 17:3معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: «این موضوع که گفته شده ۵ هزار پرستار اخراج شدند، درست نیست و من فکر می‌کنم یک سوءتدبیر بوده است.»
به گزارش سپید، عباس عبادی درباره اینکه چه تعداد پرستار قرار است جذب شوند و چقدر به ظرفیت مناطق محروم اضافه می‌شود، گفت: «یکی از مسیرهایی که برای جبران کمبود نیروی انسانی در حال پیگیری هستیم، مسیر عمومی است که اولویت با همه است و طرح ساماندهی کارکنان دولت است که امیدواریم با تصویب این طرح تعداد قابل توجهی از افراد که در دوره کرونا همراه مردم بودند از این طریق تبدیل وضعیت برای آنها صورت بگیرد. مسیر دوم هم شامل مجوزهای استخدامی است که برای آن آزمون برگزار می‌شود.»

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: «این موضوع که گفته شده ۵ هزار پرستار اخراج شدند، درست نیست و من فکر می‌کنم یک سوءتدبیر بوده است. طبق قانونی که در دهه ۷۰ و در وزارت بهداشت برای فارغ‌التحصیلان نظام پزشکی نوشته شده، افراد طرح اجباری و اختیاری دارند. در طرح اجباری بعد از فارغ‌التحصیلی حداقل ۲ سال را سپری می‌کنند و بعد از آن شرایط استخدام برای آنها مهیا می‌شود. ما تقریباً سالی ۸ تا ۱۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل داریم که پشت طرح نیروی انسانی قرار می‌گیرند. در ضمن مجوزهای قانونی برای طرح ۲۴ ماهه در زمان کرونا صادر شد.»

به گزارش مهر، وی تاکید کرد: «اگر مجلس تصویب کند، تبدیل وضعیت ۵ هزار پرستار با اولویت انجام می‌شود.»

عبادی در پاسخ به این سوال که از قبل که تقریباً کمبود داشتیم و الان ۳۰ هزار نفر هم بازنشسته شدند، جذب این مقدار پرستار چگونه جبران می‌شود، گفت: «۳۰ هزارنفری که بازنشسته شدند مربوط به کل کارکنان نظام سلامت است و مختص پرستاران نیست و ۴۰ درصد آنها پرستار هستند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو