سخنگوی کمیسیون بهداشت:
به‌دنبال ایجاد شرایط مناسب برای دسترسی به دارو و اقلام پزشکی هستیم
4 اردیبهشت 1401 ساعت: 10:2سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروهی ویژه در این کمیسیون و دعوت از مسئولان اجرایی مرتبط با موضوع گرانی دارو در کشور جهت پاسخگویی خبر داد و تاکید کرد: تا حصول نتیجه و ایجاد شرایط مناسب برای دسترسی به دارو و اقلام پزشکی پیگیری‌ها با جدیت ادامه خواهد داشت و در صورت نیاز اقدامات نظارتی از طرف مجلس اعمال خواهد شد.
به گزارش سپید آنلاین، زهرا شیخی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه «از بهمن سال ۱۴۰۰ تا چند روز پیش ارز ترجیحی جهت خرید دارو از سمت بانک مرکزی تخصیص نیافته بود»، گفت: بر همین اساس یکی از مباحثی که در  جلسات اخیر کمیسیون بهداشت و درمان مورد رسیدگی قرار گرفت موضوع تخصیص ارز ترجیحی برای خرید دارو از سمت بانک مرکزی بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر اینکه «صرفاً موضوع عدم تخصیص ارز ترجیحی دارو علت گرانی امروز دارو نیست»، اظهار کرد: مطرح شدن حذف ارز ترجیحی و عدم کنترل و نظارت دقیق بازار و همچنین عدم تشکیل کمیته قیمت گذاری دارو از سمت سازمان غذا و دارو را می‌توان از جمله دلایل گرانی امروز قیمت دارو عنوان کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمبودهای دارویی داریم اما اصلی‌ترین عامل گرانی امروز دارو عدم وجود نظارت دقیق و کنترل قیمت بازار است. کارگروه ویژه‌ای در کمیسیون بهداشت و درمان تشکیل شد و مسئولان اجرایی مرتبط جهت پاسخگویی دعوت شدند؛ بدیهی است تا حصول نتیجه و ایجاد شرایط مناسب برای دسترسی دارو و اقلام پزشکی پیگیری‌ها با جدیت ادامه خواهد داشت و در صورت نیاز اقدامات نظارتی از طرف مجلس اعمال خواهد شد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو