بهنام عباسیان، عضو شورای عالی نظام پزشکی در نامه‌ای به رئیس بنیاد شهید تاکید کرد
لزوم حل و فصل فوری مشکلات معیشتی خانواده‌‌های شهدای سلامت
13 دی 1400 ساعت: 16:10عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به اینکه شهدای عرصه‌ی سلامت برای بقای سلامت، جان خود را به جان آفرین نثار کرده‌اند وکانون خانواده در حسرت این عزیزان است، گفت: «متاسفانه شنیده‌ها حاکی است که خانواده‌های این عزیزان در دغدغه معیشتی قرار گرفته و حقوق و مزایا به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.»
به گزارش سپید به نقل از سازمان نظام پزشکی، بهنام عباسیان در نامه‌ای خطاب به رئیس بنیاد شهید خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی خانواده‌های شهدای عرصه سلامت شد. در متن این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی
ریاست محترم بنیاد شهید
باسلام و احترام
کسانیکه در راه خدا کشته شده‌اند نمی‌میرند بلکه زنده هستند و نزد خدا روزی می‌خورند این حقیقت بیان می‌کند که مقام شهدا جایگاه رفیعی نزد خداوند متعال دارند.

مدافعین عرصه سلامت با نثار خون خود سعی بر این داشته‌اند که درخت سلامت را بارور کنند با وجود طولانی و فرسایشی شدن مبارزه علیه ویروس کرونا که همچنان ادامه دارد، این مدافعین عرصه سلامت هستند که خم بر ابرو نیاورده‌اند و همچون ستاره‌ای درخشان در آسمان برای مردم عزیزشان امید و سلامتی می‌آفریند.

در واقع شهدای عرصه‌ی سلامت که برای بقای سلامت، جان خود را به جان آفرین نثار کرده‌اند حال آنکه کانون خانواده در حسرت این عزیزان می‌باشد، متاسفانه شنیده‌ها حاکی از این است که خانواده‌های این عزیزان در دغدغه معیشتی قرار گرفته‌اند چون آن مادری که برای عزیزان خود نان آور بود و کمک معیشتی برای همسر خود بوده‌اند الان دیگر وجود ندارد، متاسفانه دولتمردان هم می‌گویند طبق قانون تکلف بر عهده پدر خانواده می‌باشد و حقوق و مزایا به خانواده‌ها تعلق نمی‌گیرد حال که اگر به ژرف قضیه بنگریم به یک بطلان مالی می‌رسیم. سوال اینجاست که زنان مدافعین عرصه سلامت که به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند و بنیاد شهید هم بر شهید بودن این عزیزان مهر قانون می‌زند حال که بحث از حق و حقوق خانواده‌های این عزیزان می‌رسد چرا سکوت اختیار می‌کنند. در شرایط سخت کرونایی اقتصاد خانواده بر دو محور درآمد پدر و مادر می‌چرخد وقتی یک چرخه از این دو محور می‌ایستد اقتصاد خانواده دچار تزلزل می‌شود امید است که شعارهای‌مان عملی شود و سعی کنیم با عملیاتی کردن قوانین مشکل را حل کنیم تا شیرزنان مدافعین عرصه سلامت با خیال آسوده به خدمت خود ادامه دهند نه اینکه این طرز تفکر به جامعه القا شود برای پاسداری از خانواده در این شرایط سخت در خانه بنشینید چونکه کسی جوابگوی زحمات شایسته شما نخواهد بود.
لذا از همکار عزیزمان جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی که خود از زحمت کشان عرصه سلامت می‌باشد می‌خواهیم هر چه سریع‌تر در حل و فصل معیشتی شهدای خدوم عرصه سلامت ورود کند تا بتوانیم امید را به شیرزنان عرصه سلامت برگردانیم. در پایان به سخنان گهر بار امام راحل اشاره می‌کنم که می‌فرمایند نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

دکتر بهنام عباسیان
عضو شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی کشور
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو