سفیر ایران در آفریقای جنوبی اعلام کرد
اُمیکرون از رگ گردن به بچه‌ها نزدیک‌تر است
ابتلای ۳ نفر از فرزندان اعضای سفارت


14 آذر 1400 ساعت: 16:9سفیر ایران در آفریقای جنوبی با بیان اینکه اُمیکرون بیشتر بچه‌ها را هدف قرار داده است، گفت: «تعداد مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی در این مدت از کمتر از۵۰۰ نفر در روز، شنبه به بیش از ۱۶ هزار نفر در روز رسید.»
به گزارش سپید، مهدی آقا جعفری با اشاره به شیوع اُمیکرون «گونه جدید کرونا» در این کشور آفریقایی در صفحه اینستاگرام خود در این ارتباط نوشت:
«حدود ۱۰ روزی هست که در آفریقای جنوبی سویه یا گونه جدید کرونا به نام اُمیکرون شناسایی شده. بلافاصله شرکت‌های هواپیمایی پروازها را به آفریقای جنوبی متوقف کردند و دنیا نگران گسترش این کرونای جدید شده است.

تعداد مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی در این مدت از کمتر از ۵۰۰ نفر در روز، دیروز(شنبه) به بیش از ۱۶ هزار نفر رسید. خوشبختانه تعداد فوتی‌ها محدود و دیروز(شنبه) ۲۱ نفر بود.

نکته مهم و کلیدی در اُمیکرون این است که بیشتر بچه‌ها را هدف قرار داده. بچه‌هایی که یا واکسن نزدن یا فقط یک دوز زدن. البته بزرگترها را که هر دو دوز واکسن راهم زده‌اند، مبتلا کرده. این نوع از کرونا الحمدلله بیشتر علائم خفیف داره و کمتر به بستری شدن در بیمارستان منجر می‌شود ولی در عین حال دیروز(شنبه) اعلام شد کودکان زیر پنج سال هم در بیمارستان بستری شده‌اند.

سه نفر از فرزندان اعضای سفارت هم‌ هفته گذشته مبتلا شدند. به احتمال زیاد از مدرسه گرفته‌اند. خدا رو شکر مشکل تنفسی و درگیری ریه ندارند. اُمیکرون فعلا در بیشتر از ۴۰ کشور جهان چرخیده و در همسایگی ایران هم مشاهده شده است.

سازمان جهانی بهداشت گفته همه کشورها باید آماده اُمیکرون باشند. پس لطفا رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی تر بگیریم بخصوص بخصوص مراقب کودکان و نوجوانان و بویژه دانش‌آموزان عزیز که در ایران نیز برخی اخیراً در مدرسه حضور پیدا می‌کنند، باشیم.

اُمیکرون این بار از رگ‌ گردن به بچه‌ها نزدیکتره.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو