سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:
واکسن به دلایل مختلف به دستمان می‌رسد
بانک مرکزی و وزارت خارجه پای ثابت جلسات هستند


23 شهریور 1400 ساعت: 18:6سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا علت سرعت گرفتن روند واردات واکسن به کشور را تشریح کرد.
به گزارش سپید، علیرضا رئیسی در پاسخ به اظهاراتی در زمینه سرعت گرفتن روند واکسیناسیون کرونا در کشور گفت: «سیاست بلد نیستم و نمی‌دانم fatf چیست، اما الآن واکسن دارد به دستمان می‌رسد و علت‌های مختلفی دارد.»

وی گفت: «خیلی کشورهای دنیا که تولید کننده واکسن هستند، اکثر جمعیت خود را واکسیناسیون کردند. نکته دیگر اینکه قراردادهایی که بسته شد و آن زمان بدعهدی کردند اکنون در حال عملیاتی شدن است و همه در کشور دست به دست هم دادند و پای کار آمدند و مثلا بانک مرکزی، وزارت امور خارجه، معاون اول رئیس جمهور و.... پای ثابت جلسات ما هستند و جلسات بسیار کاربردی شده است و در جلسات تصمیمات قاطع گرفته می‌شود.»

وی با بیان اینکه از کانال‌های مختلف برای واردات واکسن تلاش می‌شود، اظهار کرد: «جلسه‌ای داشتیم که حتی برای اینکه ۲ روز زودتر واکسن به دستمان برسد اقدامات بسیار زیادی انجام دادیم.»

بنابر اعلام وبدا، رئیسی ادامه داد: «همه در حال تلاش هستند. شاید سال قبل همین موقع بحث واکسیناسیون خیلی در دنیا جدی نبود. الآن از عمر واکسیناسیون در دنیا کمتر از یک سال می‌گذرد و به همین دلیل مهم این است که واکسن در حالت پایدار به ما می‌رسد و انشاالله ظرفیت را بالا ببریم که حداکثر واکسیناسیون را انجام دهیم.»

رییسی گفت: «حتما تا دهه فجر گروه هدفمان را واکسینه کردیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو