اثربخشی واکسن‌های سینوفارم علیه سویه‌های کروناویروس
22 شهریور 1400 ساعت: 12:6شرکت سینوفارم اعلام کرده است که واکسن‌های جدید تولیدی این شرکت در برابر سویه‌های مختلف کروناویروس از اثربخشی بالایی برخوردار است.
به گزارش سپید، شرکت داروسازی سینوفارم اعلام کرد: «واکسن‌های تازه توسعه یافته این شرکت که سویه‌های دلتا و بتا کروناویروس را مورد هدف قرار می‌دهد بسیار موثر هستند.»

به گفته مقامات این شرکت، چهار نمونه از نسل دوم واکسن کووید-۱۹ به سه گروه تعلق دارد: «ویروس غیر فعال، پروتئین نوترکیب و همچنین برپایه فناوری mRNA.»

در میان آن‌ها، واکسن پروتئین نوترکیب با طیف گسترده، آزمایشات بالینی فاز اول و دوم را تکمیل کرده است.

دو واکسن غیرفعال جدید نسخه‌های ارتقا یافته نیز دو واکسنی هستند که به ترتیب توسط موسسه محصولات بیولوژیکی پکن (BIBP) و موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان (WIBP) که از ابتدای سال جاری در بازار عرضه شده‌اند، توسعه یافته‌اند.

همچنین به گفته مقامات چین از آنجا که همه گیری کووید-۱۹ در این کشور کنترل شده و موارد زیادی از ابتلا در این کشور وجود ندارد، آزمایشات بالینی واکسن در سطح وسیع در کشورهای دیگر انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین «سی جی تی ان»، همچنین مقامات چین تاکید کردند: «واکسن‌های غیرفعال موجود و تهیه شده از سوی دو شرکت سینوفارم و سینوواک، هنوز در برابر سویه‌های دلتا و بتای کرونا موثر هستند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو