سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد
کند شدن روند واکسیناسیون کرونا در اروپا
نگرانی از افزایش آمار مبتلایان


9 شهریور 1400 ساعت: 13:6سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: «با کند شدن روند واکسیناسیون کرونا در اروپا، افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این منطقه نگران کننده شده است.»
به گزارش سپید، سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه با بیان اینکه میزان بالای انتقال بیماری کووید-۱۹ در سراسر اروپا بسیار نگران کننده است، خواستار آن شد تا روند واکسیناسیون سرعت گیرد.

هانس کلوگ، مدیر‌بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت گفت: «در ۱۵ کشور حتی به رغم موجود بودن واکسن، میزان تزریق واکسن کاهش پیدا کرده است. بنابراین باید در چند جبهه کار کنیم و یکی از آن‌ها کاهش تردید نسبت به واکسیناسیون است.»

وی افزود: «اولویت اول این است که تزریق دوز اول و دوم واکسن به آسیب پذیرترین افراد تضمین شود. سپس باید اقدامات دیگر را انجام دهیم به این معنی که در کشورهایی که شماری از افراد با کاهش سطح ایمنی روبرو هستند و نیز برای افراد مسنی که مصونیت خود را در برابر نوع شدید بیماری از دست داده‌اند، تزریق دوز سوم در نظر گرفته شود.»

به گفته مدیر‌بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت، لازم است موارد دیگر را نیز در نظر داشته باشیم به این معنی که دوزهایی از واکسن را با کشورهایی که هنوز کادر درمان خود را به طور کامل واکسینه نکرده‌اند به اشتراک بگذاریم.

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، وی تاکید کرد: «به عنوان مثال می‌دانیم که در منطقه «پان» اروپا حداقل ۲۸ کشور دارای دوز اضافی واکسن هستند و بنابراین این دوزها باید در اسرع وقت به اشتراک گذاشته شوند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو