تجمع داروسازان مقابل دیوان عدالت اداری
وزارت بهداشت آیین‌نامه جدید را اجرا کند


6 تیر 1400 ساعت: 18:4تعدادی از داروسازان با تجمع مقابل دیوان عدالت اداری خواستار ملزم کردن وزارت بهداشت به اجرای آیین نامه جدید تاسیس داروخانه‌ها شدند.
به گزارش سپید به نقل از فارس، از بهمن ماه سال ۹۷ که رای دیوان عدالت اداری مبنی بر ملزم کردن وزارت بهداشت به تغییر آیین نامه داروخانه‌ها و تسهیل شرایط تاسیس داروخانه صادر شده است بیش از ۲سال می‌گذرد اما وزارت بهداشت هنوز موفق به اجرای حکم دیوان عدالت نشده است.

در همین راستا جمعی از داروسازان روز یک‌شنبه ۵تیر ۱۴۰۰ در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری تجمع کرده و با ثبت شکایت خود خواستار دخالت دیوان عدالت در پیگیری اجرای آیین نامه جدید شدند.

به گفته این داروسازان با آیین نامه قبلی امکان تاسیس داروخانه برای فارغ‌التحصیلان جدید داروسازی در هیچ کجای کشور امکان پذیر نبوده و به دلیل تعیین سقف جمعیتی برای هر شهر عملا اجازه تاسیس داروخانه حتی در محروم‌ترین و دور افتاده‌ترین مناطق کشور نداشتند. اما با این آیین نامه جدید داروسازان جوان می‌توانند با کوچ و تاسیس داروخانه در مناطق محروم پس از چند سال امتیازات لازم برای دریافت پروانه در کلانشهر‌ها رو بدست بیاورند.

علاوه بر این افزایش سطح کیفیت خدمات در داروخانه‌ها، خدمت محور شدن داروخانه به جای فروش محور بودن، الزام به ایجاد اتاق مشاوره دارویی، کاهش قیمت‌های چند میلیاردی مجوز داروخانه‌ها و الزام بیمارستان‌ها به جذب داروساز به ازای هر ۱۰۰ تخت خواب را از مزایا و نکات مثبت آیین نامه جدید دانستند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو