رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون بهداشت وزیر بهداشت خواستار شد
تعیین تکلیف اعضای سازمان نظام پزشکی که دوز اول واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند
11 خرداد 1400 ساعت: 15:3رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: «به معاونت‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دستور داده شود برای اعضای سازمان که هنوز دوز اول واکسن دریافت نکرده‌اند با رویت کارت عضویت نظام‌پزشکی و رصد سامانه سیب در خصوص تزریق واکسن این افراد تعیین تکلیف شود.»
به گزارش سپید، با توجه به اینکه گروهی از اعضای سازمان نظام پزشکی دوز اول واکسن خود را دریافت نکرده‌اند و یا پس از تزریق دوز اول نتوانسته‌اند دوز دوم خود را دریافت کنند محمدرضا ظفرقندی در نامه‌ای به علیرضا رئیسی خواستار تعیین تکلیف این موارد شد.

متن نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر علیرضا رئیسی
معاون محترم بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
با سلام و احترام

با توجه به بروز برخی مشکلات در راه انجام واکسیناسیون اعضای سازمان نظام‌پزشکی خواهشمند است دستور فرمایید در خصوص موارد زیر تصمیم‌گیری شود:

1-تعداد کمی از اعضای سازمان نظام‌پزشکی به دلایل مختلف ازجمله ابتلا به بیماری یا شرایط خاص موفق به تزریق واکسن دوز اول نشده‌اند. با توجه به اینکه طبق سند ملی واکسیناسیون تمامی این افراد در اولویت اول تزریق واکسن هستند و سازمان نظام‌پزشکی هم واکسنی برای این گروه در اختیار ندارد، خواهشمند است به معاونت‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دستور فرمایید با رویت کارت عضویت نظام‌پزشکی و رصد سامانه سیب در خصوص تزریق واکسن این افراد تعیین تکلیف شود.

2-گروهی از اعضای سازمان نظام‌پزشکی هم هستند که دوز اول واکسن را تزریق نموده‌اند اما به دلایلی ازجمله ابتلا به بیماری کووید۱۹ نتوانسته‌اند دوز دوم واکسن خود را دریافت کنند. خواهشمند است براساس دستورالعمل‌های موجود نسبت ‌به تعیین وضعیت این گروه از همکاران دستورات لازم را صادر فرمایید.

3-برخی همکاران در تزریق دوز اول واکسن خود دچار عوارض شدید شده و توصیه شده‌ است دوز دوم از واکسنی با ساختار متفاوت استفاده نمایند. لطفاً در این خصوص نیز دستورالعمل مربوطه و راهنمایی ارائه فرمایید.

دکتر محمدرضا ظفرقندی
رئیس کل
روابط عمومی سازمان نظام پزشکی
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو