انجمن جراحان عمومی ایران در بیانیه‌ای خواستار شد
مشارکت جدی همه جراحان کشور در انتخابات نظام پزشکی
2 خرداد 1400 ساعت: 15:3انجمن جراحان عمومی ایران در آستانه انتخابات سازمان نظام پزشکی با صدور بیانیه‌ای ضمن تشریح مواضع این انجمن، خواستار مشارکت جدی عموم جراحان عمومی کشور در این انتخابات، به‌خصوص به عنوان نامزد شد.
به گزارش سپید، متن این بیانیه به شرح ذیل است.

پزشکان گرامی
همکاران بزرگوار جراح
اعضای محترم سازمان نظام پزشکی

با توجه به اینکه زمان انتخابات دوره جدید هیات‌های مدیره سازمان نظام پزشکی فرا  می‌رسد، انجمن جراحان عمومی ایران تمایل دارد، مطالب مورد نظر خود در مورد این واقعه مهم را به شما مخاطبان گرامی عرضه نماید.

با وجود انکه سازمان نظام پزشکی بخش مهمی از گستره  نهادهای مدنی صنفی جامعه پزشکی کشور است، اما به عنوان نماینده قانونی و رسمی صنفی دارای جایگاه ویژه‌ای در مناسبات صنفی است.

علی‌رغم کاستی‌های قانونی، تناقض‌های حقوقی و صرف نظر از قضاوت در مورد منش‌های فردی، نا مناسب بودن بعضی از روندها و عملکردهای اجرایی، هیچگاه نمی‌توان از اهمیت و ارزش سازمان نظام پزشکی بسادگی چشم پوشید.

لذا انجمن جراحان عمومی ایران ضمن تاکید مجدد بر اهمیت این انتخابات از همه مخاطبان گرامی می‌خواهد که به اشکال مختلف (نامزدی،اطلاع رسانی، دادن رای و تبیین موضوعات انتخاباتی) مشارکت خود در این واقعه مهم صنفی را افزایش دهند.

در عین حال انجمن لازم می‌داند موارد ویژه‌ای را با تاکید بیشتر اعلام نماید.

اول :
انجمن جراحان عمومی ایران نسبت به هرگونه ایجاد انحصار و تنگنا که سبب ساز کاهش مشارکت مشروع و گسترده اقشار مختلف و یا محدود سازی شیوه‌های مشارکت شود، اعتراض می‌نماید. یکی از مصادیق این شیوه منحصر نمودن انجام انتخابات به شکل حضوری است که بستر مشارکت بخصوص در نسل‌های جدید پزشکان را بسیار کاهش خواهد داد.

دوم:
انجمن جراحان عمومی اعتقاد دارد در طی سال‌های اخیر طیف گسترده‌ای از فعالان و دارندگان علایق صنفی بواسطه گسترش اطلاع رسانی و گفت‌وگوهای موثر درون صنفی بوجود آمده‌اند که باید برای نگرش‌های نو و عمق یافته خود در حوزه‌های مختلف صنفی و بویژه سازمان نظام پزشکی مجال ظهور و بروز یابند تا خونی تازه به پیکره صنف تزریق گردد.

سوم:
انجمن جراحان عمومی معتقد است که پزشکی و پزشکان اینک در مواجهه با جهان پیرامون خود به پیچیدگی‌های بسیار جدی در عرصه‌های مختلف رسیده است و کارگزاران صنفی باید دارای دیدگاه‌ها و نظرات متناسب با موقعیت غامض کنونی باشند تا بتوانند براستی راهبر شایسته صنف باشند و از تحولات شگرف جهان به دور نیفتند.

یادآور می‌شویم که انجمن جراحان عمومی ایران نگرانی و تشویش عمیق خود را نسبت به سرنوشت پزشکی عمومی و رشته‌های مادر تخصصی با صراحت و بی پرده اعلام می‌کند و بی‌توجهی به آنان را معادل بر باد رفتن اساس درمان کشور می‌داند و مساعی خود را بر حل مسائل آنان متمرکز می‌نماید.

درانتها از کلیه جراحان عمومی کشور تقاضا می‌شود مشارکت مجدانه در این تحول صنفی را بخصوص با نامزدی برای هیئت‌های مدیره مد نظر قرار دهند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو