وزیر بهداشت تاکید کرد
ضرورت رسیدگی به مشکلات مختلف دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی
19 اردیبهشت 1400 ساعت: 19:2وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به معاونین آموزشی، دانشجویی فرهنگی و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بر ضرورت رسیدگی به مشکلات دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی کشور تاکید کرد.
به گزارش سپید به نقل از وبدا، متن این نامه به شرح زیر است.

 جناب آقای دکتر حقدوست، معاون محترم آموزشی
سرکار خانم دکتر لاری، معاون محترم فرهنگی و دانشجویی
رئیس/سرپرست محترم دانشگاه/دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ...

گرچه در سال گذشته تلاش شد در معیشت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با افزایش 50 درصد کمک هزینه، بیمه پایه درمان و بیمه تامین اجتماعی، پرداخت وام ضروری و ودیعه مسکن و کاهش سقف کشیک‌ها در حد امکان گام‌های کوچکی برداشته شود، مع‌الوصف سختی‌های ناشی از خدمت در عرصه سلامت در ایام نفسگیر کرونا از یک سو و مشکلات اقتصادی و اجتماعی عمومی از سوی دیگر بعضاً عرصه را بر این عزیزان تنگ‌تر از حد تاب‌آوری کرده است. اینجانب در جلسات متعدد با معاونین محترم و روسای محترم دانشگاه‌ها به موضوع بهداشت روان دانشجویان و دستیاران و رسیدگی به عوامل موثر بر فقدان نشاط و تاب‌آوری در این روزگار سخت پرداخته‌ام، بارها خواسته‌ام با نمایندگان ایشان جلسه بگذارید، حرف‌ها را بشنوید، درد دل‌ها را گوش کنید. اینان نخبگان هوشی کشورند، سرمایه‌های ارجمند ملی و امیدهای آینده سرزمین‌اند.

بازهم می‌گویم مگذارید امواج خروشان دلسردی و ناامیدی از آینده جسم و روحشان را در هم بکوبد. نقطه مقابل عشق، نفرت نیست، بی‌تفاوتیست. مگذارید عشق به خدمت جایش را در نظام سلامت با بی‌تفاوتی و دلمردگی عوض کند. ما نیازمند متخصصین سرزنده و با نشاط برای روزهای سخت مملکتی هستیم که همواره در معرض تندباد حوادث روزگار است. تاب‌آوری نظام سلامت و همه اجزای بی‌بدیلش، افتخاری ماندگار در ایام سخت کرونا آفرید. کمک کنید تا این تاب‌آوری و نشاط با سرخوردگی و واماندگی جایگزین نگردد.

بررسی کنید چرا داوطلب برای بعضی از رشته‌ها نداریم؟ چرا گروهی در میانه راه نفسهای‌شان به شماره می‌افتد؟ گرچه هنوز وقتی به استان‌ها می‌روم روحیه خدمتگزاری با نشاط را در اکثر همکارانم می‌بینم، ولی چرا بعضی دچار نومیدی از آینده‌اند؟

جلسه بگذارید، حرفهای‌شان را بشنوید، راهکارهای کاهش مشکلاتشان را اعلام کنید. نمی‌خواهم شاهد پژمردگی گل‌های گلستانی باشم که دردمندان سرزمینم دل به نفس‌های مسیحایی آنان بسته‌اند. محیط شاداب‌تری را برای‌شان مهیا سازید. لحظه‌ای درنگ نکنید، شاید درودی گرم مگذارد بدرودی سرد را نظاره کنیم.

دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو