مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا:
ذرات معلق حامل ویروس کرونا می‌توانند تا مسافت بیش از ۱۸۲ سانتیمتر پخش شوند
18 اردیبهشت 1400 ساعت: 12:2مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا هشدار داد که ذرات معلق حامل کروناویروس می‌توانند تا فاصله بیش از ۱۸۲ سانتیمتر پخش شوند.
به گزارش سپید، کارشناسان سلامت در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا در دستورالعمل به روز شده خود بر هوازی بودن کروناویروس تاکید کرده و گفتند که این ویروس می‌تواند تا مسافت بیش از ۱۸۲ سانتیمتر جابجا شود.

در این دستورالعمل آمده است: «بیماری کووید-۱۹ زمانی پخش می‌شود که فرد آلوده به کروناویروس قطرات و ذرات بسیار کوچک حاوی ویروس را بیرون دهد. این قطرات و ذرات توسط افراد دیگر قابل تنفس هستند و یا ممکن است روی چشم‌ها،‌بینی یا دهان آنان قرار گیرد.»

افرادی که فاصله آنان از فرد مبتلا کمتر از ۱۸۲ سانتی متر است با احتمال بیشتری به کروناویروس آلوده می‌شوند.

پیش از این مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا هشدار داده بود که کروناویروس عمدتا از طریق تماس نزدیک، سرفه و عطسه و نه از طریق آنچه که «انتقال از طریق هوا» شناخته می‌شود، گسترش می‌یابد.

ویروس‌هایی که هوازی هستند به اندازه کافی ریز هستند که می‌توانند مسافت بیشتری را به صورت آئروسل طی کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل، این مرکز همچنان تاکید دارد که خطر انتقال ویروس از طریق سطوح وجود ندارد اگرچه طبق یک دستورالعمل جدید، احتمال آلوده شدن سطوح به کروناویروس در صورت حضور فرد آلوده در محل وجود دارد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو