آخرین خبرها از تزریق واکسن کرونا به بزرگسالان طیف اوتیسم
14 اردیبهشت 1400 ساعت: 11:2مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران توضیحاتی درباره نحوه واکسیناسیون کرونای افراد طیف اوتیسم ارائه کرد.
به گزارش سپید، سعیده صالح غفاری در گفت‌وگو با ایسنا درباره واکسیناسیون کرونا در افراد طیف اوتیسم گفت: «طیف اختلال اوتیسم در سرفصل بیماری‌های خاص قرار گرفتند و به همین دلیل با آغاز واکسیناسیون بیماران خاص، روند تزریق واکسن برای بزرگسالان طیف اوتیسم هم آغاز شد.»

وی افزود: «این واکسیناسیون توسط معاون درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور در حال اجرایی شدن است و این روند در افراد طیف اوتیسم بالاتر از ۱۸ سال انجام شده است. تاکنون در تهران حدود ۲۰۰ نفر از این افراد واکسن نوبت اول و تعدادی نیز نوبت دوم را هم دریافت کردند.»

صالح غفاری تاکید کرد: «تلاش می‌کنیم در شهرستان‌ها هم کارشناسان دقت بیشتری بر این موضوع بگذارند تا روند واکسیناسیون تسریع شود زیرا یک فرد طیف اوتیسم مانند یک فرد عادی نمی‌تواند از خود مراقبت کند و درصد ریسک ابتلای فرد طیف اوتیسم چندبرابر بیش از یک فرد عادی است‌.»

وی با اشاره به اینکه سیستم ثبت اطلاعات سامانه اوتیسم از سال قبل در حال رسمی شدن است، اظهار کرد: «از حدود ۲۰۰۰ مبتلای به اوتیسم که در تهران شناسایی شدند و در سامانه ما ثبت شدند؛ نزدیک به ۳۰۰ نفر بالای ۱۸ سال هستند که واجد شرایط دریافت واکسن هستند. البته برخی هم به دلایل شخصی تمایلی به دریافت واکسن نداشتند. از بیمارستان آتیه که در فرآیند تزریق واکسن کرونا تمام تلاش خود را به کار بستند ممنون هستیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو