مرگ بیش از ۴۰۰۰ بیمار کرونایی ظرف ۲۴ ساعت در برزیل
18 فروردین 1400 ساعت: 11:1مقامات برزیل از جان باختن بیش از ۴۰۰۰ بیمار کرونایی ظرف ۲۴ ساعت برای اولین بار در این کشور خبر داده و تاکید کردند که شیوع گونه‌های مسری‌تر ویروس، موجب افزایش شدید موارد ابتلا شده است.
به گزارش سپید، بیمارستان‌های برزیل مملو از بیمار شده است و در برخی از شهرها بیماران در انتظار دریافت خدمات درمانی جان خود را از دست می‌دهند و نظام سلامت در بسیاری از مناطق در آستانه فروپاشی است.

تاکنون بیش از ۳۳۷ هزار نفر در برزیل بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و این کشور پس از ایالات متحده در رتبه دوم به لحاظ آمار بالای فوتی‌های کرونا قرار دارد.

آمار بالای فوتی‌های کروناویروس در برزیل در حالیست که رئیس جمهوری این کشور با اعمال محدودیت‌های کرونایی به منظور مقابله با شیوع بیماری مخالف است. وی مدعیست که تاثیرات مخرب اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت‌ها از تاثیرات شیوع کروناویروس بیشتر است و این درحالیست که عده زیادی در این کشور روزانه بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست می‌دهند.

وی با انتقاد نسبت به اعمال قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی بر این باور است که این اقدامات با خطر بروز چاقی و افسردگی مرتبط است و به بیکاری منجر می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی سی، بنابر اعلام وزارت بهداشت برزیل تاکنون بیش از ۱۳ میلیون نفر در این کشور به کروناویروس آلوده شده‌اند. در ماه مارس حدود ۶۶ هزار و ۵۷۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده‌اند که نسبت به رکورد ماهانه گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو