بیش از ۱۲۰ میلیون بیمار کرونایی در جهان
شمار مبتلایان در آمریکا از ۳۰ میلیون نفر گذشت
24 اسفند 1399 ساعت: 11:12آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۲۰ میلیون و ۵۷ هزار و ۶۳۱ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۵۹ هزار و ۸۳۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تایید شده است.
به گزارش سپید، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۹۶ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۳۵۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۰ میلیون مبتلا و بیش از ۵۴۶ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

برزیل نیز با آمار بیش از ۱۱.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده‌اند.

تعداد جان‌باختگان کووید۱۹ در انگلیس از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۱ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۹۱ هزار، فرانسه بیش از ۹۰ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۲ هزار، ایران با بیش از ۶۱ هزار و ۱۰۰، کلمبیا با بیش از ۶۱ هزار، آرژانتین با ۵۳ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۱ هزار، پرو با بیش از ۴۸ هزار و لهستان با بیش از ۴۷ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح روز یک‌شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۴۳ هزار و ۶۶۲ مبتلا، ۵۴۶ هزار و ۶۰۵ قربانی
۲. برزیل: ۱۱ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۲۵۰ مبتلا، ۲۷۷ هزار و ۲۱۶ قربانی

۳. هند: ۱۱ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۴۸ مبتلا، ۱۵۸ هزار و ۶۴۲ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۳۸۰ هزار و ۵۲۵ مبتلا، ۹۱ هزار و ۶۹۵ قربانی

۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۵۳ هزار و ۸۲۰ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۴۶۴ قربانی
۶. فرانسه: چهار میلیون و ۴۵ هزار و ۳۱۹ مبتلا، ۹۰ هزار و ۳۱۵ قربانی

۷. ایتالیا: سه میلیون و ۲۰۱ هزار و ۸۳۸ مبتلا، ۱۰۱ هزار و ۸۸۱ قربانی
۸. اسپانیا: سه میلیون و ۱۸۳ هزار و ۷۰۴ مبتلا، ۷۲ هزار و ۲۵۸ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۸۶۶ هزار و ۱۲ مبتلا، ۲۹ هزار و ۴۲۱ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۵۶۹ هزار و ۸۵۰ مبتلا، ۷۳ هزار و ۹۰۷ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، اندونزی، پرو، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو