اطلاعیه مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا به افراد واکسینه‌شده برای رهایی از ماسک
19 اسفند 1399 ساعت: 14:12طبق دستور العمل جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا افراد واکسینه شده می‌توانند ماسک‌های خود را کنار گذاشته و در جمع‌های کوچک حاضر شوند.
به گزارش سپید، روز دوشنبه دستور العمل جدیدی توسط مرکز کنترل و پیشگیری از از بیماری‌ها (CDC) در آمریکا منتشر شد که طبق آن افرادی که کاملاً واکسینه شده و دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، می‌توانند از زدن ماسک خودداری کرده و با گروه‌های کوچکی از افراد ملاقات داشته باشند.

پایگاه خبری «سی ان ان» در این باره نوشت که در این دستور العمل آمده است که افراد بعد از گذشت 2 هفته از تزریق هر یک از واکسن‌‌های کرونای موجود در آمریکا می‌توانند دستور‌العمل‌های پیشگیری از بیماری را کاهش دهند؛ طبق گفته مقامات آمریکا شواهد فزاینده‌ای وجود دارد افرادی که واکسینه شده‌اند، ویروس کووید19 را گسترش نمی‌دهند، اما دانشمندان هنوز در تلاشند بفهمند محافظت از افراد تا چه مدت طول می‌کشد.

روچل والنسکی، مدیر CDC در کاخ سفید گفت: «ویروس کرونا همچنان خسارات عظیمی را برای ملت ما اعمال می‌کند؛ من نیز مانند شما می‌خواهم به فعالیت‌های روزمره برگردم و با دوستان، خانواده‌ها و جوامع خود معاشرت کنم، با واکسیناسیون بیشتر افراد سطح آلودگی در جوامع کاهش می‌یابد و با درک بهتر ایمنی از کووید19، منتظر به روزرسانی این توصیه‌ها برای عموم مردم هستیم.»

به گزارش تسنیم، راهنمای جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا می‌گوید افراد کاملا واکسینه شده می‌توانند:
1.از افراد واکسینه شده بدون ماسک و فاصله فیزیکی بازدید کنند‌.

2.اگر در معرض فردی باشند که دارای کووید19 است اما بدون علامت است، احتیاجی به قرنطینه و آزمایش ندارند.

3.از حضور در جمع‌های بسیار شلوغ خودداری کنند.

هنوز در این دستور العمل توصیه شده است که افراد از مسافرت رفتن خودداری کرده و به کشورهای دیگر سفر نکنند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو