اطلاعیه مهم سازمان نظام پزشکی در خصوص تهیه واکسن کرونا برای اعضای خود
17 اسفند 1399 ساعت: 18:12معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به اعضای سازمان نظام پزشکی سراسر کشور گفت: «سازمان نظام پزشکی از ابتدای طرح موضوع تهیه واکسن کرونا، به صورت فعالانه و از منظر علمی به موضوع ورود نموده و علی‌رغم موانع موجود بر اساس یافته‌های کارشناسی بر لزوم واردات واکسن معتبر و با تعداد کافی، تا زمان تولید آن در داخل کشور تاکید داشته است.»
به گزارش سپید به نقل از سازمان نظام پزشکی، متن نامه علی تاجرنیا به شرح ذیل است:
اعضای محترم سازمان نظام پزشکی سراسر کشور
با سلام و احترام

همانگونه که مستحضرید از ابتدای طرح موضوع تهیه واکسن کرونا، سازمان نظام پزشکی به صورت فعالانه و از منظر علمی به موضوع ورود نموده و علی‌رغم موانع موجود بر اساس یافته‌های کارشناسی بر لزوم واردات واکسن معتبر و با تعداد کافی، تا زمان تولید آن در داخل کشور تاکید داشته است. خوشبختانه مکاتبات رئیس کل سازمان با رئیس جمهور محترم، دستور مساعد ایشان و همراهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در پی داشته و واردات واکسن اگر چه با تاخیر، آغاز شده است.

همچنین همزمان با تاکید بر تقدم کادر درمان در تخصیص واکسن، مذاکره با شرکت‌های معتبر در زمینه تولید واکسن برای حجم بیشتر واردات آغاز شده و این تلاش‌ها کماکان به طور جدی ادامه دارد. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده به زودی تخصیص واکسن کرونا برای اعضای جامعه پزشکی در ‌بخش خصوصی از محل واردات وزارت بهداشت یا هماهنگی‌های سازمان نظام پزشکی انجام خواهد شد.

از آنجا که جهت انجام این امر می‌بایست نیازسنجی‌های لازم در خصوص میزان واکسن مورد نیاز کادر درمان و کارکنان مراکز درمانی صورت پذیرد، سامانه‌ای جهت ثبت درخواست همکاران طراحی شده است. از این‌رو از تمامی همکاران گرامی درخواست می‌شود با مراجعه به سایت مذکور به نشانی http: //link.irimc.org/2/vaccine نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

بدیهی است با توجه به روند کند ورود واکسن به کشور که البته یک معضل جهانی است، سازمان نظام پزشکی نهایت تلاش خود را جهت تسریع در تخصیص واکسن کرونا برای همکاران ارجمند به کار خواهد گرفت. همان‌طور که همکاران محترم استحضار دارند این امر مستلزم انجام هماهنگی‌های متعدد داخلی و بین‌المللی بوده و متاثر از نیاز جهانی و ظرفیت تولید واکسن توسط شرکت‌های معتبر خارجی است.

همچنین نحوه تخصیص و تزریق واکسن بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهد بود.

دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو