روسیه کیت تست تشخیص «کرونای انگلیسی» ساخت
27 بهمن 1399 ساعت: 16:11سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه موسوم به «روس پاترب نادزور» (دست اندر کار امور مبارزه با بیماری‌های واگیر) از ساخت و ثبت کیت تست تشخیص ویروس کووید۱۹ انگلیسی خبر داد که نخستین کیت تشخیص این نوع بیماری در جهان است.
به گزارش سپید، سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه «روس پاترب نادزور» روز دوشنبه در بیانیه‌ای نوشت: «انستیتو مرکزی اپیدمیولوژی روس پاترب نادزور کیت تست تشخیص ویروس کووید-۱۹ جهش یافته به اصطلاح کرونای انگلیسی ساخته است.»

در این بیانیه آمده است: «سیستم تست جدید به سرعت وجود نوع جهش یافته ویروس کووید۱۹ را تشخیص می‌دهد.»

 تست جدید مراحل آزمایش بر روی انسان را سپری کرده و برای استفاده در روسیه ثبت شده و از درجه بالای دقت برای تشخیص ویروس کووید-۱۹ انگلیسی برخوردار است.

به گزارش ایرنا، نوع جدید ویروس کرونا که برای اولین بار در آذر ماه در انگلیس مشاهده شد، اکنون در بسیاری از کشورها گسترش یافته، این ویروس به احتمال زیاد توسط مسافرانی که ناآگاهانه این مهاجمان میکروسکوپی را با خود حمل می‌کردند، منتقل شده است.

این گونه نوع جدید که «B.۱.۱.۷» نام دارد به احتمال زیاد در منطقه جنوب شرقی انگلیس سرچشمه گرفته است؛ طبق گزارش جدیدی از «کالج ایمپریال لندن»، قرنطینه ماه نوامبر (آذر ماه) در انگلیس، در پیشگیری از گسترش این ویروس که بیشتر در جوانان زیر ۲۰ سال شایع است، کار چندانی نکرد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که نوع جدید این ویروس مسئول بیش از نیمی از عفونت‌های جدید در انگلیس است، نوع جدید ویروس کرونا اکنون در ده‌ها کشور از جمله آمریکا وجود دارد که در کلرادو، کالیفرنیا و فلوریدا افراد را آلوده کرده است.

در اروپا، این ویروس در بلژیک، فرانسه، آلمان، ایرلند، ایتالیا، هلند، نروژ، اسپانیا، سوئد و سوئیس مشاهده شده، این ویروس در آسیا، استرالیا، خاورمیانه و آمریکای جنوبی نیز شناسایی شده است.

این نسخه جدید ویروس کرونا از قبل جهش یافته و ۱۷ جهش در آن مشاهده شده و در ایران نیز ابتلای شماری به کرونای انگلیسی گزارش شده است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو