ویروس کرونا عمدتا از طریق هوا پخش می‌شود نه سطوح
21 بهمن 1399 ساعت: 13:11محققان جهانی به این نتیجه رسیده‌اند که ویروس کرونا بیشتر در هوا منتقل شده و مبتلا شدن از طریق سطوح کم است.
به گزارش سپید، با گذشت یکسال از همه گیری ویروس کرونا در جهان، دانشمندان و محققان به این نتیجه رسیده‌اند که کووید19 عمدتا از طریق هوا منتقل می‌شود.

پایگاه علمی«نیچر» در این‌باره نوشت, محققان نشریه «لنست» توضیح داده‌اند که ویروس کرونا بیشتر از طریق هوا و توسط افرادی که در حال صحبت و تنفس قطرات بزرگ و ذرات کوچک به نام «آئروسل» هستند، منتقل می‌شود، انتقال ویروس از روی سطوح اگر چه قابل قبول است، اما نادر است.

با وجود این، برخی از مراکز بهداشت عمومی هنوز تاکید می‌کنند که سطوح تهدید جدی هستند و باید به طور مرتب ضد عفونی شوند.

یکی از نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در مصاحبه با «نیچر» توضیح داده است که شواهد محدودی مبنی بر انتقال ویروس کرونا از طریق سطوح آلوده معروف به «fomites» وجود دارد؛ اما آنها افزودند که هنوز هم با استفاده از شواهدی مبنی بر شناسایی ویروس کووید19 در مجاورت افراد آلوده «fomites» به عنوان یک روش انتقال، ممکن تلقی می‌شود.

با توافق محققان مبنی بر انتقال گسترده ویروس کرونا از طریق هوا و به صورت قطره‌های بزرگ و کوچک، آن‌ها در توصیح به عموم بیان کردند که مردم حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله ایمن را رعایت کنند.

همچنین برای جلوگیری از گسترش باید به بهبود تهویه یا نصب دستگاه‌های تصفیه هوا در اماکن عمومی اقدام کرد.تسنیم
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو