سخنگوی دولت:
بهار یا تابستان آینده از واکسن ایرانی کرونا استفاده می‌کنیم
7 بهمن 1399 ساعت: 18:11سخنگوی دولت با اعلام اینکه مراحل ساخت سه واکسن ایرانی به خوبی پیش می‌رود، اعلام کرد: «این امید می‌رود که در بهار سال آینده یا تابستان بتوانیم از این واکسن استفاده کنیم.»
به گزارش سپید، علی ربیعی اظهار کرد: «لازم است در مورد کرونا به این نکته اشاره کنم که با توجه به تغییر دولت در آمریکا و روی کار آمدن دولتی که دست کم ادعا دارد برخلاف دولت قبلی ضد علم نیست و ادعا می‌کند در مبارزه پاندمی کرونا خوب عمل خواهد کرد، انتظار می‌رود انتقال منابع ارزی متعلق به خود ایران را برای مبارزه با کرونا و گسترش سلامت و تامین غذا آزاد نماید و تحریم بانکی برای اتصال منابع ارزی به سرعت پایان یابد.»

وی با یادآوری اینکه تاکنون 100 میلیون نفر در جهان مبتلا به کرونا شده و مرگ و میر از دو میلیون نفر گذشته است، افزود: «کرونا همچنان قربانی می‌گیرد. ویروس‌های جهش یافته و کشنده در برخی نقاط جهان مشاهده شده است. در تهران نیز بستری شده‌های سنین 5 تا 17 ساله افزایش یافته است.»

وی با اشاره به اینکه واکسن موضوع مهمی در افکار عمومی است، گفت: «مراحل ساخت سه واکسن ایرانی در بنیاد برکت، انستیتو رازی و انستیتو پاستور به خوبی به پیش می‌رود و این امید هست که در اواخر بهار یا تابستان سال آینده مردم ما از واکسن ایرانی که کاملا در دسترس عموم خواهد بود استفاده کنند.»

وی خاطرنشان کرد: «با نهایی شدن قرارداد تامین واکسن، واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در دهه فجر آغاز خواهد شد.»

ربیعی افزود: «خوشبختانه هیچ شهر قرمزی در کشور وجود ندارد و فقط 19 شهر نارنجی هستند. در حال حاضر موقعیت کشور در مهار بیماری ستودنی است و قابل قیاس با اروپا و دیگر کشورها نیست. اما کماکان خطر عدم رعایت پروتکل و تجمع‌های غیر ضرور و نیز غفلت از خطر شیوع ویروس جهش یافته از اروپا و ایجاد موج جدید وجود دارد.»ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو