رونمایی از ۴ طرح‌ کلان ملی فناور
26 آذر 1399 ساعت: 11:9۴ طرح کلان ملی فناوری حوزه‌های سلامت و حمل و نقل پیشرفته رونمایی شد.
به گزارش سپید به نقل از ایسنا، ۴ طرح کلان ملی محصول مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد که از این تعداد ۳ طرح در حوزه سلامت بوده است.

عناوین طرح‌ها در حوزه سلامت به این شرح است:

تولید سواپ نمونه گیری کووید-۱۹
طراحی و ساخت سواب داکرون نمونه‌گیری ویروس کووید۱۹ یکی از محصولات رونمایی شده است. سواب‌های نمونه‌گیری ویروس این شرکت دانش‌بنیان در دو شکل حلقی و‌بینی ساخته ‌شده‌اند که ضمن قابلیت جذب بالا و بازیابی اثربخش در محیط کشت، با انعطاف‌پذیری توام با استحکام بالای خود، ضمن راحتی و عدم ایجاد درد در بیمار، سهولت را در استفاده برای نمونه‌گیر به همراه دارند.
با توجه به نیاز مبرم به این ابزار و هزینه‌های هنگفت واردات نمونه‌های خارجی، تولید موفق این محصول توسط فعالان فناور این شرکت دانش‌بنیان توانست ‌بخش مهمی از نیاز حوزه سلامت را تامین کند. ظرفیت روزانه تولید این شرکت دانش‌بنیان ۷۵هزار عدد از سواب‌های نمونه‌گیری است و این محققان توانستند درآمد ۱۰۰میلیارد ریالی را ظرف مدت کم‌تر از ۴ماه کسب کنند.

حلزون شنوایی

یکی از نیازهای جدی ناشنوایان سیستم‌های کاشت حلزون شنوایی است که یکی از شرکت‌های دانش بنیان سیستم‌های تشخیص نارسائی شنوایی، سیستم‌های تحریک الکتریکی و آکوستیکی را عرضه کردند. حلزون‌های شنوایی تولید شده توسط این شرکت، قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی است و از ویژگی‌هایی چون یکپارچه بودن، طراحی مدرن، قابلیت استفاده طولانی مدت بدون نیاز به شارژ باطری بهره‌ می‌برد.
تا کنون ۴ نسل از سیستم‌های کاشت بیرونی حلزون شنوایی توسط این شرکت دانش‌بنیان به تولید رسیده است و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تازه‌ترین و پیشرفته‌ترین نسل از این حلزون‌ها، مطابق با آخرین استانداردها، کارایی بالا، رابط کاربری فارسی و هزینه پایین‌تر از نمونه وارداتی در عین کیفیت مطلوب، به یاری بیماران آمده است.
تولید دستگاه تحریک‌کننده الکتریکی شنوایی که در تسکین بیماری‌های گوش و آماده‌سازی پیش از جراحی بیماران برای کاشت حلزونی کاربرد دارد، از دیگر محصولات دانش بنیان این شرکت است.

دستگاه تب‌سنج‌های غیر تماسی

طرح کلان ملی فناوری تب‌سنج مادون قرمز غیر تماسی این شرکت به گونه‌ای طراحی شده است که بدون در نظر گرفتن دمای اتاق، دمای سطح پوست را با دقتی بالا نشان می‌دهد.
نمونه‌های وارداتی مشابه این تب‌سنج، از آن‌جایی‌که دما را از بیرون شناسایی می‌کند، با خطاهای متعددی مواجه می‌شود؛ اما فعالان فناوری کشورمان این دستگاه را متناسب با شرایط گوناگون بومی کشور تولید کرده‌اند. این محصول ضمن اخذ مجوزها و تاییدیه‌های فنی داخلی و بین‌المللی در شرایط ویژه کرونا تولید شده است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو