بر اساس اعلام هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران
فعالیت شرکت‌های منحله آوای سلامت صحت ندارد
10 تیر 1399 ساعت: 11:4هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اعلام کرد: «فعالیت شرکت‌های منحله آوای سلامت صحت ندارد.»
به گزارش سپید به نقل از فارس پیرو خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس با عنوان «بازگشت شرکت‌های منحله آوای سلامت با نام جدید» هیات امنای صرفه جویی ارزی اعلام کرد فعالیت شرکت‌های منحله آوای سلامت صحت ندارد.

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، در خصوص ساماندهی شرکت‌های زیرمجموعه هیات امنای صرفه‌جویی ارزی با پسوند آواسلامت، تاکید کرده است: از ابتدای سال ۹۸ فرآیند انحلال شرکت‌های عمران ‌آواسلامت، آوای هنرسلامت، آوای فناوری اطلاعات سلامت و تامین آواسلامت آغاز شد.

 همچنین بر اساس اعلام هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، برای هر ۴ شرکت یاد شده مدیر تصفیه تعیین و تصفیه کامل سه شرکت اول انجام شده است. در این خصوص برخی کارهای باقیمانده به ویژه در حوزه شرکت عمران آوا سلامت در زمینه ساخت چندین بیمارستان دولتی در تهران و سایر استان‌ها در همان دوره تصفیه با حداقل نیروها (حداکثر ۴ نفر) با توجه به سطح اهمیت آن به انجام رسید و صرفاً رسیدگی و تعیین تکلیف برخی مطالبات دولتی باقیمانده است.

در همین راستا، موسسه کارآفرینان آوای سلامت به عنوان یکی از موسسات غیرانتفاعی که صرفاً در حوزه خدمات‌رسانی به قشر خدوم پرستاران فعالیت می‌نماید از زیرمجموعه هلدینگ آواپزشک خارج و با انتقال سهام آن به هیات امنای ارزی، مستقیماً توسط هیات امنا اداره می‌شود.

از دیگر شرکت‌هایی که در ذیل مجموعه آواپزشک فعالیت می‌کرد، شرکت‌های بیمارستانی محب سلامت حضرت فاطمه (س) و محب سلامت کاشان بوده که انتقال تمام شرکت‌های فوق از مجموعه آواپزشک نهایی شده و بر این اساس در حوزه آواپزشک صرفاً‌بخش تولیدی و صنعتی مشغول فعالیت است که قدمت آن به سال ۱۳۷۲ باز می‌شود و در زمینه تولید سرسوزن پزشکی و دندان‌پزشکی، تیوپ‌های خون‌گیری، ماسک و.... در کشور تولیدکننده برتر است که اخیراً فعالیت‌های شرکت تولیدی پادیاب‌طب در زمینه تولید کیت‌های آزمایشگاهی نیز به آن اضافه شده است. مضافا اینکه شرکت مذکور در دوران بحرانی کرونا در تامین اقلام ضروری مورد نیاز کادر درمانی و عموم، به عنوان یکی از بازوهای هیات امنا و وزارت بهداشت نقش به سزایی ایفاء کرده است.

بنابراین، نه تنها هیچگونه رقابت یا رانتی برای شرکت‌های موضوع خبر وجود ندارد، بلکه اهتمام بسیار زیادی در جهت شفاف‌سازی و از بین رفتن تصدی دولتی و عمومی در آنها به کار رفته است. مضافاً اینکه در همان زمان فعالیت، نیز از هر گونه شائبه‌های اینچنینی پرهیز شده است.

در خصوص جایگزینی شرکت سلامت الکترونیک مبین ایرانیان به جای شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت نیز در طرح سامانه غذا و دارو ذکر نکات زیر ضروری است:

شرکت مبین شرکتی بوده که با مشارکت یکی از  نهاد‌ها از سال ۹۵ تشکیل شده و شرکت جدیدی نیست و جایگزین هم نشده و تنها به خاطر از بین رفتن شرکت آوای فناوری قسمتی از وظایف آن به یک شرکت قدیمی غیر از مجموعه آواسلامت محول شده است.

 شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت در حال حاضر فاقد هیات مدیره بوده و مدیر تصفیه در حال انجام آخرین مراحل تصفیه شرکت می باشد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو