رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد درخصوص تحریم‌های ناعادلانه آمریکا:
نسبت به دادخواست آنلاین جامعه پزشکی ایران، اهتمام ویژه داشته باشید
2 خرداد 1399 ساعت: 16:3رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، خواستار اهتمام ویژه به دادخواست آنلاین جامعه پزشکی ایران در پاسخ به تحریم‌های ناعادلانه آمریکا شد.
به گزارش سپید، در متن نامه محمدرضا ظفرقندی خطاب به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، آمده است: «‌خروج یک جانبه ایالات متحده از برنامه جامع اقدام مشترک و وضع دوباره تحریم‌ها از سوی این کشور به بحران قریب الوقوع در حوزه سلامت ایران انجامیده که بیماران را متاثر می‌کند، خصوصاً زمانی که ایران با بیماری کووید ۱۹ دست به گریبان است.
همانگونه که مستحضر هستید، دسترسی به خدمات پزشکی جزو اساسی حق سلامتی است، تحریم‌های ایالات متحده که دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی را با محدودیت روبرو کرده، نقض منشور حقوق بشر و در تضاد با تمامی اصول اخلاقی است.
در پاسخ به تحریم‌های ناعادلانه ایالات متحده علیه ایران، یک دادخواست آنلاین از سوی جامعه پزشکی ایران، خطاب به دبیر کل سازمان ملل آماده شد که توسط بیش از ۷۰۰ نفر از اعضای جامعه پزشکی امضا شده است.
به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی و نماینده جامعه پزشکی ایران، توجه شما را به این رویکرد که در جهت کاهش تحریم‌ها صورت گرفته جلب می‌کنم.»

دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو