وزیر بهداشت:
نگران پیک‌های جدید بیماری کرونا هستیم
31 اردیبهشت 1399 ساعت: 17:2وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: درخواست داریم مردم به سفر نروند چرا که سفر‌های جدید به معنی ابتلا به کروناست.
به گزارش سپید آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی در حاشیه تماس با وزرای بهداشت کشور‌های قطر، عراق، عمان و کویت اظهار کرد: تماس تلفنی با پنج کشور عرب زمان دوست، همسایه و غیرهمسایه یمن، قطر، امارات، کویت و عمان داشتم و درباره کووید ۱۹ صحبت کردیم و گزارش‌هایی درباره وضعیت کرونا در کشور‌ها داده شد، من هم گزارش‌های دادم و افتخارات ارزنده جمهوری اسلامی در مدیریت بیماری کرونا به اطلاع این کشور‌ها رسید.

از سرگیری روابط تجاری با کشورهای همسایه پس از شیوع کرونا
او ادامه داد: از کشور قطر به دلیل همکاری برای ارسال تجهیزات و ماسک در طول مقابله با کرونا به ایران تشکر ویژه کردیم و برای کمک‌های فنی و تخصصی در زمینه مدیریت بیماری کرونا و به اشتراک گذاشتن نتایج پروژه‌های علمی اعلام آمادگی و ابراز تمایل کردیم که علاقه‌مند هستیم تا در سایه پروتکل‌های بهداشتی و اعمال آن‌ها در مرز‌ها با کشور عمان، قطر و عراق روابط تجاری بهتری داشته باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: امروز در هیات دولت اعلام کردم که در مبارزه با کرونا با کمک مردم و دستگاه‌ها بسیار موفق بودیم، اما بزرگترین نگرانی ما این است به دلیل رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌ها گرفتار پیک‌های جدید باشیم و در استان خوزستان و برخی استان‌ها افزایش موارد ابتلا به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

نمکی اظهار کرد: باید توجه داشت، سفر‌های جدید به معنی ابتلای جدید به کروناست، در بسیاری از مناطق بیش از ۹۰ درصد جمعیت به کرونا مبتلا نشده اند و اگر اتفاق جدید رخ دهد، رفتارها باعث خیز جدید بیماری می شود و مهار آن برای ما و همکارانم سخت و نفس گیر خواهد بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: کسانی که برای خوشگذرانی به سفر می‌روند، مدت طولانی گرفتار بیماری خواهند بود و باید توجه داشت که تعداد قابل توجهی از مبتلایان به کرونا را از دست دادیم و درخواست داریم مردم به سفر نروند و به استان‌های قرمز سفر نکنند و از استان‌های قرمز به سایر مناطق به سفر نروند.

نمکی تصریح کرد: اینکه با گرم شدن هوا بیماری کرونا مهار خواهد شد، خیال بیهوده‌ای است و استان‌های گرمسیر کشور گرفتار بیماری هستند و از هموطنان می‌خواهیم با ما همراهی کنند و سفر نروند تا شاهد وضع مطلوب تری تا پایان خرداد باشیم.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو