فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران:
تهران هنوز در تب و تاب اپیدمی است
15 اردیبهشت 1399 ساعت: 19:2فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: این استان هنوز در تب و تاب اپیدمی است و ممکن است شرایط متفاوتی در روز‌های آینده در تهران حاکم شود.
به گزارش سپید آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا زالی در دیدار با معاونان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: بالاترین آمار مراجعین، بستری در بخش عادی، بستری در بخش مراقبت ویژه و میزان ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان متعلق به استان تهران بود که در این زمینه رکورد دست نیافتنی برای بخش بهداشت و درمان استان حاصل شد.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران ادامه داد: نیرو‌های مجموعه‌های دانشگاهی در حوزه بهداشت و درمان  حماسه ساز بودند. روسای بیمارستان‌ها نیز بسیار زحمت کشیدند و بدون حمایت ویژه در خط مقدم حضور داشتند.

لزوم مستند سازی حماسه آفرینی حوزه بهداشت و درمان در بحران کرونا
او تصریح کرد: مسئولان و کادر بهداشتی هم بسیار خوب عمل کردند و در حوزه بهداشت محیط و غربالگری اقدامات ویژه‌ای انجام دادند که باید مستند سازی شود. اسناد ماندگار این حماسه‌ها در هر دانشگاهی باید محفوظ بماند تا به عنوان نمادی از یک اقدام بزرگ ملی به تصویر کشیده شود.
زالی از نزدیک شدن آمار ابتلا به کووید-۱۹ در تهران به حالت کفه‌ای خبر داد و گفت: البته هنوز تعداد قابل توجهی بیمار در بخش‌های عادی و ویژه بستری هستند. همچنین تعداد مراجعین هم در بخش درمان و هم بهداشت، عدد قابل توجهی در روز را نشان می‌دهد و هنوز در تهران شرایط متفاوت‌تر از استان‌های دیگر است.
به گفته او، تهران هنوز در تب و تاب اپیدمی است و ممکن است شرایط متفاوتی در روز‌های آینده در استان حاکم شود.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا، با اشاره به تصمیمات اخیر ستاد ملی، گفت: قرار بر این شد دانشگاه‌ها به تدریج فعالیت‌های روزمره خود را از سر گیرند و در کنار آن ظرفیت‌های حوزه بهداشت و درمان با مداخلات مدیریتی، آمادگی خود را حفظ کنند.
او با اشاره به ایجاد وحدت عملکردی بین دانشگاه‌ها به بهانه کرونا، بیان کرد: ادامه این مسیر شرایط متفاوتی را در فراسوی ما قرار داده که استراتژی‌ها و پروتکل‌های ما را دستخوش تغییر می‌کند.
 زالی در پایان تصریح کرد: دانشگاه‌ها در شرایط بحرانی از منابع درون زا استفاده کردند و این بحران یک تکانه بزرگ اقتصادی بود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو