معاون دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت عنوان کرد:
احراز صلاحیت شرکت های تسهیل گر سلامت از طریق اداره صدور پروانه
15 تیر 1398 ساعت: 19:4معاون دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت از ایجاد امکان عقد قرارداد با شرکت‌های دارای مجوز تسهیل گر گردشگری به عنوان یکی از برنامه‌های مدون و عملیاتی وزارت بهداشت برای توسعه گردشگری سلامت نام برد و گفت: صلاحیت شرکت های تسهیل گر سلامت جهت تعامل آنها با بیمارستان های دارای گواهینامه پذیرش بیماران خارجی از طریق اداره صدور پروانه محرز خواهد شد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، دکتر علی مشکینی در ویدئو کنفرانسی که با محوریت گردشگری سلامت در مراکز درمانی و شیوه اخذ مجوز جهت پذیرش بیماران خارجی با حضور دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و معاونین درمان و مسئولان ادارات صدور پروانه و دفاتر توریسم سلامت معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد، گفت: آیین نامه نحوه دریافت مجوز و انجام فعالیت های شرکت‌های تسهیل گر با مشارکت صاحبنظران و استفاده از تجربیات جهانی کشورهای موفق در بازار رقابت برای جلب بیماران خارجی تدوین و ماه گذشته توسط وزیر بهداشت ابلاغ شد.

معاون دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت درخصوص آیین نامه ابلاغی افزود: این آیین نامه تحت عنوان "آیین نامه شرکت های تسهیل گر گردشگری سلامت" بوده و در آن تعاریفی مشخص از این نوع شرکت، نحوه فعالیت، مدارک لازم جهت تاسیس، شرح وظایف و حدود اختیارات آنها و همینطور شیوه رسیدگی به تخلفات بیان شده است.

وی هدف از ابلاغ این آیین نامه را ارائه خدمات به بیمار خارجی مطابق با الگوی شناخته شده جهانی عنوان کرد و افزود: از این طریق می توان با ایجاد بستر مناسب برای فعالیت این شرکت ها، امکان ارتقای کیفیت خدمات مختلف از قبیل بیماریابی، انتقال و مسایل رفاهی که توسط این شرکت ها انجام می شود را فراهم کرد.

دکتر مشکینی ادامه داد: همچنین باید برای سرمایه گذاران در این عرصه، فضای سالم و قابل اعتمادی فراهم کرده و شاخص‌های ارزیابی و استانداردهای لازم به صورت شفاف برای فعالیت ها تعریف کرد.

معاون دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت تاکید کرد:این آیین نامه، در حقیقت ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از اعمال سلیقه هر یک از فعالان گردشگر سلامت که ممکن است سبب ضربه و آسیب در بحث گردشگری سلامت شود را به کمترین حد ممکن رساند.

وی تصریح کرد: یکی از انتظارات و مطالبات مهم در این زمینه حذف فعالان غیر قانونی و فاقد صلاحیت که به اصطلاح دلال گفته می شوند بوده و مهمترین کاری که می توان برای حذف فعالیت‌های غیر قانونی انجام داد، شکل دهی شرکت های دارای مجوز به صورت شفاف بود.

دکتر مشکینی با بیان اینکه در معاونت درمان وزارت بهداشت بعد از ابلاغ این آیین‌نامه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بلافاصله امکان دریافت مجوز در کل کشور به شکل الکترونیک و غیر حضوری فراهم شد، افزود: صلاحیت شرکت های تسهیل گر سلامت جهت تعامل آنها با بیمارستان های دارای گواهینامه پذیرش بیماران خارجی از طریق اداره صدور پروانه محرز خواهد شد.

معاون دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، گفت: برای تسهیل و به حداقل رساندن مراجعات حضوری و نیز در راستای الکترونیک کردن خدمات، صدور مجوز این شرکت ها با توجه به فراهم بودن بستر سامانه صدور پروانه ها از طریق این سامانه به نشانی Parvaneh.behdasht.gov.ir در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می شود، که می توان گفت اقدامی مهم و شایسته است

وی ادامه داد: داشبوردهای تعریف شده در این سامانه، زمان رسیدگی به درخواست ها را به حداقل ممکن می رسانند. البته رسیدن به اهداف این ابزار خوب، نیازمند مشارکت و عملکرد مناسب دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور است.

دکتر مشکینی در پایان خاطرنشان کرد: مدت مدیدی بود که فعالان گردشگری سلامت منتظر دریافت مجوزهای رسمی از سوی وزارت بهداشت بودند که ابلاغ این آیین نامه و صدور مجوز در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت الکترونیک، شیرینی این اتفاق را دو چندان خواهد کرد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو