حمایت اقشار و نهادهای دولتی و غیردولتی از کمپین کنترل فشارخون
23 خرداد 1398 ساعت: 10:3رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از مشارکت فعال و استقبال کم نظیر شخصیت‌های اثرگذار، مراجع و علمای دینی، ائمه جمعه، قهرمانان و هنرمندان، سازمان‌ها، ارگانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی، بسیج جامعه پزشکی، شهرداری‌ها، اتحادیه‌های صنفی، نیروهای مسلح و سازمان‌های مردم نهاد از طرح بزرگ بسیج ملی کنترل فشارخون خبر داد و گفت: روند تحولات اجتماعی در ایران، هر روز بیش از پیش، سلامت را به یک مطالبه اجتماعی مبدل می کند و رویکرد پیشگیرانه در مدیریت سلامت و سیاستگذاری سلامت محور عملا به یک مطالبه اجتماعی مبدل شده است.
کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بسیج ملی کنترل فشارخون با درک درست این مطلب طراحی شده و به مرحله اجرا در آمده است و در واقع این پویش، جزئی از یک برنامه کلان ملی برای سمت و سو دادن به مطالبات اجتماعی است و در گام‌های بعد شاهد شکل گیری پویش‌هایی با موضوع معضلات اصلی سلامت عمومی با رویکرد تقدم پیشگیری بر درمان خواهیم بود.

وی افزود: کمپین، پویش یا بسیج، حرکت و فعالیت پیگیر در جستجوی هدف یا اهداف فراگیر و بیشتر یک دعوت همگانی است برای نیل به اهداف معیت اقتصادی و یا فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و یا ترکیبی از این ها. بسیج یا پویش ملی از یک نیاز و تلاش برای رسیدن به هدفی که رافع بخشی از آن نیاز خواهد بود کلید می خورد و افراد و نهادها با این دعوت به کاروان انسان های همسو و موافق با هدف می پیوندند.

رییس کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون در ادامه اظهار کرد: سلامت، هدف مشترک و مطالبه مورد وفاق و محل اتفاق است، هر کمپین موفقی، پیوسته یا وابسته به یک سازمان طراح و دیده بان است و رابطه بسیج ملی کنترل فشارخون با وزارت بهداشت نیز بر این مبنا تعریف شده و تنها طراحی، پشتیبانی و رصد و ارزیابی این بسیج ملی با مجموعه وزارت بهداشت است و در واقع این مردم و سازمان های مردم نهاد و اقشار مختلف هستند که در جای جای این کشور اجرا، بسط و نهادینه شدن اهداف این کمپین را جامه عمل می پوشانند.

جهانپور ادامه داد: هر پویش ملی از جمله بسیج ملی کنترل فشارخون، تنها بخشی از یک فرآیند مشارکت طلبانه و اثربخشی پرشور است که علاوه بر اهداف مستقیم خود، موجب ارتقاء سواد سلامت جامعه می شود و اثرات اجتماعی قابل احصایی در فرایند جامعه پذیری و ایجاد حس تعلق اجتماعی خواهد داشت که از حوزه سلامت فراتر خواهد رفت.

وی در پایان با اشاره به شکل گیری ایده اولیه این بسیج ملی در وزارت بهداشت و استقبال رییس جمهوری و هدایت مجدانه وزیر بهداشت، از گروه‌های مختلف مردمی خواست، ضمن توجه بیشتر به سلامت خود و خانواده‌های عزیزشان و مشارکت در این بسیج ملی، با اطلاع رسانی و ترغیب اطرافیان، وزارت بهداشت و نهادها و رسانه‌های درگیر در این پویش بزرگ ملی را در جهت ارتقای سلامت جامعه، بیش از پیش یاری رسانند.

گفتنی است بسیج ملی کنترل فشارخون با سنجش فشارخون کلیه هموطنان بالای ۳۰ سال، خانم های باردار و بیماران کلیوی در بیش از ۳۶۰۰۰ خانه بهداشت، پایگاه سلامت، مرکز خدمات سلامت و ایستگاه‌های ثابت و سیار در بیمارستان ها، درمانگاه ها، داروخانه ها و محل های تجمع و تردد مردمی در سراسر کشور تا ۱۵ تیرماه در جریان است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو