معاون پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد :
حضور فعال گروه پرستاری کشور در بسیج ملی کنترل فشار خون در قالب 250 هزار شیفت 6 ساعته
21 خرداد 1398 ساعت: 19:3معاون پرستاری وزارت بهداشت از حضور فعال گروه پرستاری کشور در بسیج ملی کنترل فشار خون در قالب 250 هزار شیفت 6 ساعته خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، دکتر مریم حضرتی با اعلام این خبر گفت: با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در وزارت بهداشت و در راستای برگزاری منسجم و حضور حداکثری مردم در کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون، معاونت پرستاری، همگام با اهداف این کمپین، هماهنگی های لازم را در چند جلسه ویدیو کنفرانس با شورای هماهنگی پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور (متشکل از مدیر پرستاری، رییس دانشکده پرستاری، رییس هیات مدیره نظام پرستاری، رییس دانشکده پرستاری دانشگاه آزاد و نماینده پرستاری بخش های خصوصی) انجام داده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: تعداد 11000 پایگاه سنجش فشار خون تاکنون در دانشگاه ها ایجاد شده اند که از این تعداد، 2022 پایگاه سنجش فشار خون ثابت و سیار در دانشگاه ها توسط پرستاران مدیریت می شود.

وی اظهار داشت: برای 4000 دانشجوی گروه پرستاری و 21000 نفر پرستار رمز عبور تعریف شده که بتوانند پس از سنجش فشار خون مراجعین، اطلاعات هموطنان را در سامانه وارد کنند. اگرچه به دلیل محدودیت سامانه در دانشگاه ها، امکان ایجاد رمز عبور برای همه پرستاران مهیا نشد اما برنامه ای منسجم و منظم توسط مدیران پرستاری با همکاری معاونین درمان تنظیم شده است که در هر پایگاه 2 پرستار در شیفت صبح و عصر جهت سنجش فشار خون هموطنان حضور دارند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد 250 هزار شیفت شش ساعته برای پرستاران در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای حضور در پایگاه ها جهت کنترل فشار خون هموطنان تنظیم شده است.

دکتر حضرتی در مورد عملکرد دانشگاه ها گفت: در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دانشگاه های پیشرو از لحاظ تعداد سنجش فشار خون افراد جامعه هستند.

وی در پایان ضمن تشکر از همه عزیزانی که در وزارت بهداشت و دانشگاه ها برای اجرا شدن هر چه بهتر کمپین بسیج ملی فشار خون تلاش می کنند،گفت: حقیقتا پرستاران در کشور در راستای کمک به ارتقای سلامت جامعه در این کمپین تلاش زیادی انجام می دهند که امیدواریم بتوانیم به نحوی شایسته قدردان همه باشیم.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو