معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر:
شایعه آلودگی آب شهری شوشتر در پی وقوع سیل، کذب است
20 فروردین 1398 ساعت: 14:1در پی طرح شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر آلوده شدن آب شهری به دنبال وقوع سیل و ماندن لاشه حیوانات در آب، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر این شایعات را بی اساس و کذب محض خواند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، نایب فدایی با بیان این مطلب گفت: «سلامت آب، روزانه با کلرسنجی (حداقل ١۶ نوبت در طول ٢۴ ساعت)، تعیین ph و نمونه میکروبی و شیمیایى توسط کارشناسان بهداشت محیط، پایش می‌شود.»
وی افزود: «بیش از ۶۰ مرکز جامع سلامت، پایگاه و خانه بهداشت در تمام نقاط شهرستان، روزانه و به طور مستمر، سلامت آب شهری را مورد پایش و سنجش قرار می‌دهند. تمامی این سنجش‌ها در سامانه‌های وزارت بهداشت ثبت می‌شوند. آزمایشات میکروبی آب آشامیدنی شهری و کلرینه بودن آن نشان از سلامت آب و قابل شرب بودن آن است.»
وی همچنین گفت: «دلیل دیگر بر رد این شایعات آن است که تاسیسات آبرسانی شوشتر از چاه های فلمن تغذیه شده و عملیات تصفیه و سالم سازی آن انجام و به شبکه آب شهری وارد می‌شود. چاه‌های فلمن یکی از منابع آب زیر زمینی بوده و لذا عملیات تصفیه فیزیکی و رسوبگیری مواد معلق توسط زمین به خوبی انجام می‌شود. حتی با وجود آب آلوده سطحی میتوان آب بهداشتی و تمیز از لایه‌های زیرین برداشت کرد.»
عضو شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوشتر در پایان گفت: «از همه مردم می‌خواهم که به شایعات بی‌اساسی که در فضای مجازی می‌بینند توجه نکرده و تا از صحت مطلبی مطمئن نشده‌اند نسبت به انتشار آن اقدام نکنند.»

دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو