رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛
بهره مندی بیش از 500 بیمار سرطانی از خدمات پرتو درمانی
6 دی 1397 ساعت: 17:10رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از 500 بیمار مبتلا به سرطان از خدمات بخش رادیوتراپی مرکز آموزشی درمانی واسعی بهره مند شده اند.
به گزارش سپیدآنلاین، علیرضا مسلم ضمن بیان این مطلب گفت: بخش رادیو تراپی و پرتو درمانی مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار از آغاز فعالیت تا کنون به بیش از 500 بیمار مبتلا به سرطان خدمات درمانی و تشخیصی رایگان ارائه داده است.
وی افزود: مرکز پرتودرمانی بیمارستان واسعی، ماهانه گنجایش پذیرش بیش از 70 بیمار را دارد و با تجهیز این مرکز به دستگاه های پیشرفته، امکان درمان بیش از 90 درصد تومورهای سرطانی فراهم شده است.
رییس دانشگاه ادامه داد: این مرکز مجهز به دستگاه پیشرفته شتاب دهنده خطی الکتا می باشد که قادر به تولید اشعه ایکس با انرژی ۶mvاست و در حال حاضر طراحی درمان سه بعدی با استفاده از سی تی اسکن 16 اسلایس ونرم افزارهای پیشرفته انجام می شود.
مسلم با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت و رایگان شدن درمان بیماران سرطانی تصریح کرد: کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز با پوشش بیمه ای و به صورت رایگان ارائه می شود و جهت رفاه حال بیماران و همراهیان 2 همراه سرا با 24 واحد مسکونی در مراکز آموزشی درمانی واسعی و امداد شهید بهشتی با کمک خیرین راه اندازی شد.
وی با بیان اهمیت پیشگیری اولیه از بروز بیماری های مزمن غیر واگیر از جمله سرطان بر ضرورت خود مراقبتی و اصلاح سبک زندگی مردم تاکید کرد و گفت: مناسب ترین و عاقلانه ترین اقدام برای حفظ سلامت افراد و ارتقای کیفیت زندگی آنان و با توجه به هزینه های سرسام آور بخش درمان، کنترل عوامل خطر این بیماری هاست.
رییس دانشگاه علوم پزشک سبزوار اضافه کرد: تشخیص به موقع بیماری سرطان نیز می تواند به عنوان گام دوم پیشگیری منجر به کاهش بسیاری از عوارض سوء جسمی و هزینه های اقتصادی بیماران شود.
بخش رایوتراپی مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار شهریور ماه 1393 با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد و در حال حاضر به عنوان دومین مرکز پرتودرمانی شرق کشور علاوه بر سبزوار و شهرستان های تابعه به شهرهای اطراف خدمات درمانی و تشخیصی ارائه می دهد. وبدا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو