با حضور وزیر بهداشت
با حضور وزیر بهداشت؛
2 مرداد 1397 ساعت: 11:5از سه داروی جدید شرکت داروسازی عبیدی با خاصیت آنتی هیستامین و همچنین کاهش دهنده قند خون، با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، داروی نئوتادین با نام ژنریک دس لوراتادین از دسته داروهای آنتی هیستامین است که به عنوان جدیدترین آنتی هیستامین نسل دوم با تائید FDA توسط شرکت داروسازی عبیدی، تولید می شود. این دارو که سه حلقه ای و متابولیت فعال لوراتادین است، به علت عدم عبور از سد خونی – مغزی دارای کمترین اثر خواب آلودگی در مقایسه با سایر آنتی هیستامین های نسل دوم جدید است و به دو صورت قرص (5 میلی گرم) و شربت (2.5 میلی گرم در هر 5 میلی لیتر) تولید شده است.

براساس این گزارش، تاثیر بالینی این دارو در کمتر از یک ساعت از مصرف دارو آغاز می شود و حدودا 3 ساعت بعد از مصرف، به حداکثر می رسد و اثر آن تا 24 ساعت بعد باقی است. نیمه عمر این دارو 27 ساعت است و دفع کبدی – کلیوی دارد و در صورت مصرف همزمان با هرگونه مواد غذایی و آشامیدنی، تاثیر دارو کم یا زیاد نمی شود. همچنین موارد مصرف داروی نئوتادین برای رینیت آلرژیک و کهیر مزمن است و قابلیت مصرف در کودکان بیشتر از 6 ماه با طعم میوه را دارد.

گلوریپا؛ داروی کاهش دهنده قند خون
بنابر این گزارش، داروی گلوریپا با نام ژنریک امپاگلیفلوزین از دسته داروهای خوراکی کاهش دهنده قند خون و از کلاس دارویی جدید SGLT2 inhibitors دارای تائیدیه از FDA، برای اولین بار در ایران توسط داروسازی عبیدی تولید می شود. گلوریپا اولین داروی خوراکی کنترل قند خون است که می تواند میزان مرگ و میرهای ناشی از بیماری های قلبی و عروقی را به طور چشمگیری کاهش دهد. همچنین این دارو موجب جلوگیری از پیشرفت بیماری های کلیوی ناشی از دیابت و کاهش فشار خون نیز می شود. گلوریپا فقط یک بار در روز و به صورت خوراکی مصرف می شود که برای بیماران، سهولت درمان را به همراه دارد. این دارو در دو دوز 10 و 25 میلی گرم تولید و در داروخانه های کشور توزیع شده است.

سینوریپا؛ داروی خوراکی کاهش دهنده قند خون
براساس این گزارش، داروی سینوریپا با نام ژنریک امپاگلیفوزین + متفورمین از دسته داروهای خوراکی کاهش دهنده قند خون و محصولی قدرتمند با ترکیب دو داروی کنترل قند خون در یک قرص است.

همچنین از مزیت های این داروی جدید می توان به کاهش تعداد قرص های بیماران، سهولت مصرف و کمک به نتایج درمانی بهتر و موثر اشاره کرد. این دارو نیز، در چهار دوز 5 میلی گرم در هر 500 میلی لیتر، 5 میلی گرم در هر 1000 میلی لیتر، 12.5 میلی گرم در هر 500 میلی لیتر و همچنین 12.5 میلی گرم در هر 1000 میلی لیتر تولید و در داروخانه های سراسر کشور توزیع شده است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو