رئیس بخش پیوند قلب اطفال بیمارستان شهید رجایی اعلام کرد
انجام موفقیت‌ آمیز ۴۸ عمل پیوند قلب در بیمارستان شهید رجایی از ابتدای امسال
24 آذر 1396 ساعت: 18:9رئیس بخش پیوند قلب اطفال در مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب شهید رجایی از انجام موفقیت آمیز ۴۸ عمل پیوند قلب در سال‌جاری در این بیمارستان خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین، محمد مهدوی اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون 48 مورد پیوند قلب در این بیمارستان انجام شده است که این میزان در شش ماهه اخیر 28 مورد بوده است.
وی ادامه داد: آخرین مورد پیوند قلب مربوط به دختر بچه‌ای 12 ساله بود که در شب اول پس از پیوند دچار پس‌زدگی حاد شد که برای زنده ماندن وی مجبور به استفاده از دستگاه قلبی ریوی مصنوعی شدیم؛ پس از چند روز توانستیم قلب را برگردانیم و اکنون این کودک به بخش منتقل شده است.
این متخصص قلب و عروق کودکان تصریح کرد: زمان ثابتی را برای در انتظار ماندن افراد نیازمند به پیوند قلب نمی‌توان تعیین کرد و بسته به شرایط بیماران متفاوت است و بر اساس وضعیت بیمار، پیوند قلب انجام می‌شود.
مهدوی گفت: به طور مثال بیمار اخیر با شرایط اورژانسی مراجعه کرد که پس از 4 روز تحت عمل جراحی قرار گرفت.
رئیس بخش پیوند قلب اطفال در مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب شهید رجایی با بیان اینکه با کمبود قلب مواجه هستیم، گفت: هم‌اکنون در آی سی یو 6 کودک نیازمند به قلب بستری هستند.
مهدوی با بیان اینکه فرهنگ سازی در زمینه اهدای عضو می‌تواند زندگی را به افراد نیازمند و کدکان برگرداند، گفت: لازم است خانواده‌ها و افراد جامعه به موضوع اهدای عضو توجه بیشتری داشته باشند. فارس
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو