خوراکی‌هایی که برای کاهش سطح قند خون توصیه می‌شود
18 فروردین 1396 ساعت: 16:1معاون مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مصرف برخی از انواع میوه و سبزی از جمله زیتون، هویچ به خصوص خام، سیر، پیاز، شنبلیله و گزنه می‌توانند در کاستن بیماری دیابت یا قندخون موثر بوده و سبب کاهش آن شود.
به گفته سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، دیابت یا بیماری قند، اختلال سوخت و سازی (متابولیک) در بدن است. در این بیماری توانایی تولید هورمون انسولین در بدن از بین می‌رود یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد. نقش اصلی انسولین پایین آوردن قندخون توسط سازوکارهای مختلف است.
دکتر علیرضا عباسیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: فواید مصرف این میوه‌ها و گیاهان به معنی درمان دیابت نیست. اثرات مفید این محصولات به اثبات رسیده و در کتاب‌های گیاه شناسی نوین هم به آنها پرداخته شده است.
عباسیان مصرف زیتون برای دیابتی‌ها را مفید دانست و اظهار کرد: مصرف این میوه می‌تواند سبب کاهش بیماری دیابت شود. هرچند هویج قدری فند دارد اما مصرف آن به خصوص به صورت خام در پایین آمدن قندخون موثر است.
معاون مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت ادامه داد: مصرف برگ‌های خشک گزنه مانند نعنا در ماست یا دم کرده این گیاه هم می‌تواند کمک موثری در کاهش دیابت داشته باشد.
وی گفت: مصرف جو به شکل نان یا سوپ و همچنین مصرف نان سوبس دار هم موثر است.
عباسیان برلزوم مصرف گیاهان دارویی و داروهایی گیاهی با تجویز پزشک تاکید و به مردم توصیه کرد از مصرف خودسرانه آنها به شدت خودداری کنند. اگر کسی تمایل به استفاده این محصولات دارد باید به تدریج آنها را مصرف کند و از استفاده حجم زیاد آن خودداری کند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو