وزیر رفاه:
خدمات بیمه سلامت و تامین اجتماعی به هم متصل می‌شود
20 اسفند 1395 ساعت: 17:12وزیر رفاه با بیان اینکه برنامه پرونده الکترونیک سلامت اکنون در قالب طرح تحول سلامت پیگیری می‌شود، گفت: دولت در نظر دارد برای یکپارچه‌سازی خدمات بیمه‌های سلامت و تامین اجتماعی آنها را به هم متصل کند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، علی ربیعی در حاشیه بهره‌برداری از هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی سنندج و رونمایی از طرح حذف دفترچه های این بیمه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با این روش، سرعت دسترسی به سابقه بیمار افزایش، از تداخلات دارویی جلوگیری، خطاهای پزشکی کاهش و تجمیع خدمات بیمه ای برای بیمه گران به سهولت انجام می شود.
به گفته وی، سازمان تامین اجتماعی بیمه پیشتاز در حذف دفترچه های کاغذی بوده و اجرای این طرح در بیمه سلامت از اهداف دولت است. وزیر رفاه افزود: دولت در نظر دارد طرح حذف دفترچه های بیمه سلامت را در کل سیستم داروخانه های کشور پس از ایجاد زیرساخت های آن فعال کند و کاهش هزینه ها، دقت در معاینات و افزایش قدرت کنترل بیمه ها از دیگر مزایای این طرح است.
ربیعی گفت: شورای عالی بیمه کشور پس از پنج ماه بررسی در دی ماه سال جاری کلیات خدمات پرستاری در خانه را تصویب کرده تا پرداخت بیماران به پرستاران در قالب های مختلف ساماندهی شود. وی با بیان اینکه این موضوع به آشفتگی نرخ خدمات پرستاری در خانه ساماندهی می کند، افزود: در آن تمامی خدمات از نظر تعداد، اقلام و میزان ساعت خدمت مشخص شده تا علاوه بر حفظ حقوق بیمار، پرستاران نیز به حقوق خود دست یابند.
گفتنی است طرح حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی از 2 سال گذشته کلید خورده و اکنون مردم حدود 20 استان می‌توانند بدون همراه داشتن دفترچه بیمه به بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی مراجعه و تحت درمان قرار بگیرند.
طرح هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی کردستان با حدود 40 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی فضای فیزیکی، بهداشت محیط، تجهیزات بستری و تعویض تخت های بیمارستان هزینه شده است. سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است که ماموریت اصلی آن پوشش کارگران مزد و حقوق بگیر (به صورت اجباری) و صاحبان حرف و مشاغل آزاد (به صورت اختیاری) است.
علی ربیعی شامگاه پنجشنبه وارد کردستان شده و دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان، امضای تفاهم نامه بیمه بازنشستگی کولبران و بهره برداری از پنج طرح عمرانی از برنامه های ربیعی در سفر به کردستان است. تفاهم نامه بیمه خدمات ازکار افتادگی، بازنشستگی، و فوت کولبران شناسنامه دار بین استانداری کردستان، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان، عشایر و وزارت تعاون کار، رفاه اجتماعی امضا می شود.
بهره‌برداری از مرکز سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای کردستان (بزرگترین مرکز غرب کشور)، هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی سنندج، شعبه دوم ساختمان بیمه تامین اجتماعی این شهرستان و ساختمان‌های سقز و بانه از برنامه وزیر رفاه به استان کردستان است. وزیر رفاه عملیات احداث درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان دیواندره را نیز امروز آغاز می‌کند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو