عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
وزارت بهداشت از فعالیت مراکز طب سنتی غیرمجاز جلوگیری کند
18 اسفند 1395 ساعت: 15:12عضو کمیسیون بهداشت مجلس با مطلوب خواندن قوانین در حوزه برخورد با متخلفان در حوزه طب سنتی، بر ضرورت افزایش نظارت‌ها از سوی وزارت بهداشت بر عملکرد عطاری‌ها و مراکز طب سنتی تاکید کرد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، اکبر ترکی با انتقاد از گسترش طب سنتی غیرمجاز در کشور، افزود: وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی دو مرکزی برای اعطای مجوز به صنوفی مانند طب سنتی هستند لذا هرگونه فعالیتی در عرصه طب سنتی باید از کانال وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی عبور کند در غیر این صورت عوارض ناشی از فعالیت غیرمجاز این مراکز تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت.
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس ادامه داد: اگرچه توجه به طب سنتی می تواند جایگزین خوبی برای داروهای شیمیایی باشد اما نباید از این نکته غافل شد که افراط و تفریط در هر کاری مطلوب نیست. وی تاکید کرد: متاسفانه گاهی افرادی خارج از تخصص کافی و لازم اقدام به طب سنتی می‌کنند که نه تنها درمانی برای بیماران ندارد بلکه صدمات جبران ناپذیری برای افراد به همراه داشته که می‌طلبد ورود افراد به طب سنتی با مجوز و تایید وزارت بهداشت باشد.
ترکی تصریح کرد: امروزه قوانین لازم برای برخورد با متخلفان در حوزه طب سنتی وجود دارد و نباید بهانه خلاء قانونی دستاویزی برای عدم برخورد با متخلفان باشد لذا ضروری است نظارت‌ها در طب سنتی به نحوی افزایش یابد که هیچ فردی نتواند بدون مجوز اقدام به فعالیت در حوزه طب سنتی کنند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: می‌توان با قوانین فعلی وارد عمل شد و برخورد قاطعی با متخلفان انجام داد، در این میان اگر کمبود یا نقص قانونی وجود داشته باشد مجلس می تواند به کمک وزارت بهداشت به این موضوع ورود کرده و مانع از فعالیت سودجویان شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو