فیزیوتراپیست‌ها از حقوق خود محرومند
9 دی 1395 ساعت: 14:10دبیر بورد فیزیوتراپی وزارت بهداشت، گفت: فیزیوتراپیست ها با توجه به خدماتی که ارائه می دهند، همچنان از حقوق خود محروم هستند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، اسماعیل ابراهیمی در سمینار ستون فقرات، اظهارداشت: متخصصان رشته های مختلف پزشکی مانند مغز و اعصاب، ارتوپدی، روانپزشکان و روانشناسان می توانند در حوزه درمان ستون فقرات دخالت کنند اما گاه دیده می شود که برخی از افراد غیرمتخصص که هیچ نوع تخصصی در رشته های پزشکی ندارند، مانند گروه های تربیت بدنی وارد این حوزه شده و سبب تشدید بیماری بیماران شده اند.
وی افزود: گروه های تربیت بدنی تا زمانی که فردی سالم است، می توانند برای پیشگیری از بروز بیماری ها توصیه های لازم را ارایه دهند اما زمانی که فرد بیمار شد، حق دخالت در درمان را ندارند چراکه این مسئله کاملا غیرقانونی است.
ابراهیمی همچنین از دخالت متخصصان کایروپراکتیک در درمان ستون فقرات انتقاد کرد و گفت: آنها خود را از فیزیوتراپیست ها جدا کرده و مستقیما وارد حوزه درمان بیماران شده اند، این درحالی است که باید بیمارانی را که از سوی متخصصان مربوطه به آنها ارجاع می شوند، درمان کنند و دخالت مستقیم در تشخیص و درمان بیماری نداشته باشند.
وی به مقوله بیمه‌ها و مالیات ها هم اشاره کرد و گفت: در این زمینه هنوز به آنچه باید برسیم، نرسیده ایم و فیزیوتراپیست ها با توجه به خدماتی که ارائه می دهند، همچنان از حقوق خود محروم هستند. ابراهیمی با تاکید بر اینکه لازم است گروهی در زمینه ستون فقرات در وزارت بهداشت تشکیل شود، افزود: سلامت، تحرک، کارآیی و مفید بودن افراد در جامعه به سلامت ستون فقرات آنها بستگی دارد؛ بنابراین با توجه به حساسیت این موضوع، لازم است به این حوزه توجه بیشتری شود.
هفدهمین سمینار فیزیوتراپی ایران تا نهم دی ماه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درحال برگزاری است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو