صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
عدم شفاف سازی در خصوص واکسیناسیون موجب بروز پیک ششم کرونا شد

به گزارش سپید، یدالله سهرابی با اشاره به این که قبل از بروز پیک ششم باید به تجزیه و تحلیل داده‌ها در خصوص واکسیناسیون افراد در سنین مختلف پرداخته می‌شد؛ اظهار کرد: قبل از بروز پیک ششم باید شفاف‌سازی در مورد عوارض ناشی از عدم تزریق واکسن بویژه دوز سوم در جامعه انجام می شد تا افراد بدانند صرفا با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و ماسک زدن نمی توان با سویه جدید این ویروس مقابله نمود.

وی افزود: تجزیه و تحلیل داده‌های آماری از سوی مراجع ذیصلاح از جمله سازمان نظام پزشکی عامل مهمی در آگاه‌سازی عموم مردم جامعه و پیشگیری از بروز پیک ششم کرونا محسوب می‌شد.

وی ادامه داد: انتشار اطلاعات دقیق از میزان مبتلایان با وجود تزریق واکسن و این که چگونه افراد با وجود رعایت پروتکل‌ها به بخش‌های حیاتی مراکز درمانی از جمله سی‌سی‌یو  و آی‌سی‌یو منتقل شدند، گام مهمی در تصمیم‌گیری نهایی افراد برای تزریق واکسن بویژه دوز سوم آن داشت.

عضو شورای عالی نظام پزشکی به تلاش های بی‌وقفه کادر درمان بویژه جامعه پزشکی در طی همه‌گیری کرونا اشاره کرد و گفت: با وجود ایثارگری‌های شبانه‌روزی کادر درمان همچنان با قرمز شدن کلانشهرهایی مثل تهران، اصفهان، مشهد و ... مواجه هستیم و این امر نشان می‌دهد که سویه جدید این ویروس نیاز به پیشگیری و مراقبت‌های اساسی‌تر دارد و استفاده از واکسن بدون داشتن تصورات ذهنی نادرست عامل مهمی در کاهش آمار مبتلایان در جامعه خواهد بود.

به گزارش سازمان نظام پزشکی، سهرابی اعتماد سازی در خصوص واکسن‌های تزریقی را حق مسلم افراد جامعه عنوان کرد و ادامه داد: باید اطلاعات دقیقی از نوع واکسن‌های موجود در مراکز بهداشتی و اثرات و عوارض آن‌ها به مردم داده شود تا با آگاهی کامل نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند و هر نوع شفاف‌سازی در این زمینه میزان مرگ و میر و تعداد مبتلایان را کاهش می‌دهد.

به گفته وی بازگشایی مدارس، اماکن تجاری و فروشگاهها و بسیاری از مشاغل غیرضروری از جمله عوامل مهم در انتشار سریع‌تر سویه جدید ویروس کرونا در جامعه محسوب می‌شود.