صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
توصیه سازمان بهداشت جهانی برای کاهش خطر سویه‌های جدید کرونا

به گزارش سپید آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مقامات ارشد سازمان بهداشت جهانی تخمین زد که برای کاهش قابل توجه خطر ابتلا به کروناویروس "وارداتی" مانند موارد مرتبط با سویه‌های جدید که می‌تواند باعث ایجاد یک خوشه یا شیوع گسترده‌تر شود، پوشش واکسیناسیون حداقل ۸۰ درصدی ضروری است.
مایکل رایان، رئیس بخش فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت گفت: در نهایت سطح بالای پوشش واکسیناسیون، راه خروج از این همه گیری است.
بسیاری از کشور‌های ثروتمند اقدام به واکسیناسیون نوجوانان و کودکان کرده اند که خطر ابتلا به کووید۱۹ در آنان نسبت به افراد مسن یا افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای کمتر است، این در حالی است که این کشور‌ها از سوی نهاد‌های بهداشتی بین المللی تحت فشار هستند که اهدای واکسن به کشور‌های فقیر را در اولویت قرار دهند.
رئیس بخش فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت تصریح کرد: داده‌های کاملا دقیقی وجود ندارد که نشان دهد چند درصد پوشش واکسیناسیون برای تاثیر کامل بر انتقال بیماری لازم است، اما مطمئنا پوشش ۸۰ درصدی واکسیناسیون می‌تواند به طور قابل توجهی خطر بروز سویه‌های وارداتی که به طور بالقوه می‌تواند موارد ثانویه ایجاد کند یا باعث ایجاد خوشه یا شیوع بیماری شود کاهش دهد.
سویه دلتا در بیش از ۶۰ کشور جهان گسترش پیدا کرده و نسبت به سویه آلفا که برای اولین بار در انگلیس مشاهده شد از قدرت سرایت پذیری بیشتری برخوردار است.