صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
عدم اجازه برگزاری انتخابات سراسری به اتحادیه‌ها و اصناف

به گزارش سپید، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مبارزه با کرونای استان تهران گفت: «ستاد مدیریت مقابله با کرونای استان تهران، به صورت هفتگی جلسات خود را برگزار می‌کند. با توجه به افزایش روند مراجعین سرپایی نیاز است نظارت افزایش پیدا کند و مصوبات ستاد ملی با جدیت اجرایی شود.»

وی افزود: «شلوغی بازار در این روزها به دغدغه تبدیل شده که مقرر شد اتحادیه‌های صنفی و اصناف، تذکر به واحدهای تجاری را در دستور کار خود قرار دهند و مراکز بهداشت و درمان نیز نظارت و راهنمایی‌های لازم را انجام دهند. یکی از مسائلی که باید جدی گرفته شود رهگیری و قرنطینه بیماران است و بر اساس پیشنهاد ارائه شده ما مقرر شده تا تمام آزمایشگاه‌ها و مطب‌های خصوصی نتایج تست‌های پی سی آر خود را به دانشگاه علوم پزشکی ارسال کند.»

وی ادامه داد: «ویروس جهش یافته موسوم به ویروس انگلیسی در کشور ردیابی شده که در استان خوزستان زیاد است، اما در تهران و سایر استان‌ها نیز در حال چرخش است، لذا پیشنهاد ما لغو پرواز از کشورهای اروپایی و نه فقط انگلیس است. میزان ابتلای افراد زیر 20 سال از 5درصد به 9.1 دهم درصد در روزهای اخیر افزایش پیدا کرده است و امیدواریم که پیشنهاد لغو پروازهای اروپایی مورد توجه قرار بگیرد.»

استاندار تهران تاکید کرد: «از سوی دیگر باید افزایش جریمه کسانی که قرنطینه را رعایت نمی‌کنند در دستور کار قرار بگیرد. همه امکانات موردنیاز برای رهگیری و قرنطینه افراد در طرح شهید سلیمانی فراهم شده است. لذا فردی که با علم و آگاهی از بیماری خود وارد جامعه می‌شود نیاز است که جرائم بیشتری برای وی در نظر گرفته شود.»

استاندار تهران در خصوص برگزاری آزمون دکترا و همچنین برگزاری انتخابات اصناف و اتحادیه‌ها گفت: «برای امسال برگزاری نمایشگاه نخواهیم داشت و هرگونه تجمعی که رعایت فاصله‌گذاری در آن انجام نشود متوقف خواهد شد. آنچه که در درون استان تهران، مقرر است انجام شود باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پس از اعلام و بررسی توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام شود.»

وی در‌بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر لزوم جدیت در اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: «هدف در این طرح این است که پس از شناسایی افراد مبتلا و همچنین افرادی که با فرد مبتلا ظرف 24 ساعت گذشته در ارتباط بودند، قرنطینه انجام شود. لذا باید افزایش جریمه‌ها برای افرادی که قرنطینه را رعایت نمی‌کنند اعمال شود.»

بندپی ادامه داد: «ما نگران هستیم، چرا که بیماران سرپایی در طول نیمه دوم بهمن رو به افزایش بوده، لذا پیش‌بینی می‌شود هنگامی که این افزایش رخ می‌دهد در مرحله بعدی تعداد بستری‌ها و بعد فوتی‌ها افزایش پیدا می‌کند.»

استاندار تهران با بیان اینکه یکی از مراکز شلوغ این روزها بازار است و نگرانی ما در این حوزه  مربوط به درون مغازه‌ها و فضاهای سربسته است، اظهار کرد: «افراد در این فضاها از ماسک استفاده نمی‌کنند و تجمع نیز وجود دارد؛ لذا باید تاکید کنیم که تاکنون همکاری اصناف وجود داشته و باید از این پس نیز ادامه پیدا کند تا بار دیگر شاهد اعمال محدودیت‌ها نباشیم. بی‌تردید هر جا که محل تجمع است باید مداخله کنیم و راهنمایی کنیم. در این راستا نیز تیم‌های نظارتی در بازار باید افزایش پیدا کند.»

استاندار تهران در خصوص اعمال جریمه‌های منع تردد شبانه به اقدامات خوب ناجا اشاره کرد و افزود: «ما استثناهای زیادی در خصوص تردد شبانه داریم. بر همین اساس نیروی انتظامی با مشکل مواجه است با کمک شهرداری‌ها تلاش کردیم در خصوص پایش‌ها از ابزارهای الکترونیک استفاده کنیم تا نیروی انتظامی بتواند اعمال قانون بهتری را داشته باشد.»

وی تاکید کرد: «در خصوص دستفروشان جلسات بسیاری داشتیم و مقرر شد در مناطق 1 و 4 و 11 شهرداری محل‌های بازی را در نظر بگیرد. بی‌تردید اگر نسبت به بازار شب عید و دستفروشان رعایت پروتکل‌ها را نداشته باشیم برای همه شهروندان ایجاد خطر خواهد شد.»

به گزارش ایسنا، وی افزود: «در مورد آزمون‌ها و انتخابات اتحادیه‌ها که فراخوان‌های سراسری زده شده که افراد از سراسر کشور بیایند بی‌تردید باید این انتخابات به زمان دیگری موکول شود یا به صورت مجازی برگزار شود، قطعا برای اصناف و اتحادیه‌ها انتخابات سراسری در تهران اجازه برگزاری داده نخواهد شد. در مورد برگزاری آزمون‌ها نیز باید آزمون‌ها به صورت غیر متمرکز باشد. اگر قرار است به صورت متمرکز برگزار شود باید فضای برگزاری آزمون توسط روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی بررسی و پس از تایید آن‌ها آزمون برگزار شود.»