صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
ثبت بیش از ۳۵۰۱ شرکت دانش‌بنیان

به گزارش سپیدآنلاین، حسین وطن‌پور در نشست خبری که در ارتباط با رویداد ملی اینوتک سلامت برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط فعلی و با توجه به فشارهای دشمنان حوزه فناوری رسالت سنگینی در کشور دارد.
وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان اکنون موفق شده محصولاتی را تولید کننده که بخشی از آنها در تحریم بوده و در آینده با توجه به مشکلات جدی که در واردات این محصولات می‌تواند وجود داشته باشد فعالیت شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت است.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: در حوزه محصولات بایوتک 21 محصول در حال حاضر تولید می‌شود که 650 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه دارد. در حوزه تجهیزات پزشکی نیز موفقیت‌های خوبی داشته‌ایم به طوری که امروزه موفق شدیم اتاق عملی را با تجهیزات کامل 100 درصد ایرانی تولید کنیم.
وطن‌پور گفت: 52 شرکت دانش‌بنیان محصولات صادراتی تولید می‌کنند و در حوزه فناوری باید با جدیدت بیشتری نگاه شود.
وی بیان داشت: اکنون 3501 شرکت دانش‌بنیان در شرکت ثبت شده که البته آمار آن هفتگی و ماهانه تغییر می‌کند و بیش از 1040 مورد از این شرکت‌ها در حوزه سلامت فعال هستند و 450 مورد آنها محصول تجاری دارند.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت عنوان کرد: 2700 محصول دانش‌بنیان در بازار توسط این شرکت‌ها تولید می‌شود و سال جاری حمایت از این شرکت‌ها مدنظر قرار دارد.
وی به صرفه‌جویی ارزی ناشی از حمایت این شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: در حوزه دانش‌بنیان موفقیت‌های زیادی در حوزه تولید پوست، پودر استخوان و دریچه قلبی داریم که اکنون در بازار داخلی تولید و مصرف می‌شود.
وطن‌پور گفت: رویداد ملی این نوع سلامت هم‌افزایی میان محققان و کارشناسان را به همراه داشته و سبب صرفه‌جویی ارز ی می‌شود همچنین باید توجه داشت کشورهای زمانی که با مشکلات اقتصادی همراه هستند بودجه‌های پژوهشی را باید افزایش دهیم و آنچه داریم را برای فناوری و تحقیقات اختصاص دهیم تا از وابستگی و تاثیر فشارهای خارجی بکاهیم. فارس