افراد با نفوذ در بدنه وزارت بهداشت، کوریکلوم‌ها را دستکاری می‌کنند
13 بهمن 1394 ساعت: 18:11سید مهدی موسوی‌زاده یک فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی است که دل پردردی از دخالت‌های بی‌شمار افراد فاقد دانش در حوزه تخصصی خود دارد. وی در گفت‌وگو با سپیدآنلاین با اشاره به اینکه این افراد به راحتی در تبلیغات، به مردم دروغ می‌گویند و خود را متخصص معرفی می‌کنند، می‌گوید: «درحالی که هیچ مدرک تخصصی در زمینه زیبایی ندارند و با سوءاستفاده از اعتماد مردم انبوهی از مشکلات، شکایات و عوارض جراحی به بار می‌آورند.»
موسوی‌زاده که یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است، می‌گوید: «مرزهای میان رشته‌ای در کوریکلوم‌های آموزشی کاملا مشخص شده، اما افرادی با سوءاستفاده از نفوذ خود در لایه‌های فوقانی وزارت بهداشت، براساس تشخیص و منفعت خود، کوریکلوم‌ها را دستکاری می‌کنند و این اتفاق امروز به یک روال عادی تبدیل شده است.» وی می‌افزاید: «حتی اگر در جایی توان دست بردن در کوریکلوم‌ وجود نداشته باشد، مرزبندی‌ها اجرا نمی‌شود و باز براساس منفعت شخصی عمل می‌شود که درنهایت دود آن به چشم مردم می‌رود.»
این فوق تخصص جراحی پلاستیک به قانونی که حدود 80 سال پیش در مجلس شورای ملی به تصویب رسیده اشاره می‌کند و می‌گوید: «طبق قانون مذکور، کسی که پزشک عمومی است، می‌تواند هرکاری انجام دهد، بدون اینکه دچار مشکل شود. از طرفی در همین قانون دندانپزشکان را به‌عنوان پزشک شناسایی نکرده‌اند اما امروز به آنها مدرک جراحی فک و دهان می‌دهند.»
وی تصریح می‌کند: «از آنجاکه گروه‌های علمی به صورت دقیق و با جزئیات بهترین نحوه درمان و تشخیص را انجام می‌دهند، باید آنها را طوری تربیت کنیم که با دید منافع ملی به این قضایا نگاه کنند. درواقع اگر از منافع برخی افراد خاص چشم‌پوشی کنیم، می‌توانیم مرزهای بین رشته‌ای را به صورت دقیق ترسیم کنیم.» این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه می‌دهد: «همچنین باید در این مسیر ضمانت اجرایی مقتدری وجود داشته باشد تا مانع از درمانگری افراد فاقد صلاحیت شود.»
دیدگاه کاربران

pouya 22 بهمن 1394 11:11
فرار رو به جلوی خوبی بود!
دکتر موسوی عزیز و سایر مخاطبین گرامی
این قانون تصویب شده 80 سال پیش است. مثل قانون کشف حجاب که در همان سالها تصویب شد و امروز اثری از اون نیست!
درسته که همچنان پا برجاست ولی با چندین و چند متمم. امروزه جراحان فک و صورت و همه دندانپزشکان دارای شماره نظام پزشکی (تاکید میکنم نظام پزشکی نه دندانپزشکی) هستند و حسب رشته تخصصی واحدهای درسی مربوط رو میگذرونن و حائز صلاحیت و دانش کافی برای امور تخصصیشون هستند.
جراحی فک توسط متخصصین محترم پلاستیک ، گوش و حلق و بینی و جراحان عمومی که آگاهی کافی از روابط مطلوب فکی و دندانی ندارند مشکلات زیادی رو برای بیماران به وجود میاره و هزینه سنگین درمانهای جراحی و ارتودنسی بعدی رو بهشون تحمیل میکنه .
این گونه اظهارات غیر از نشان دادن عوام فریبی و بخل و حسد هیچ فایده دیگری نخواهد داشت زیرا که مردم امروز بسیار با مطالعه و آگاه هستند
File engine/modules/imp/rating_plus/module.php not found.

نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو