چاپ خبر
ربیعی:
الکترونیکی کردن کارها از برخی فسادها جلوگیری می کند
سپید آنلاین   |   سلامت در رسانه‌ها   |   29 تیر 1396 ساعت 13:00   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n12790

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا علی ربیعی چهارشنبه شب در آئین رونمایی از طرح نسخه الکترونیکی (حذف دفترچه های بیمه) در یزد افزود: الکترونیکی کردن کارها در بخش های مختلف مورد نیاز جامعه و موجب ارتقای کارآمدی و شفافیت بوده و مورد تاکید نظام و دولت است .
وی اظهار کرد: از برنامه های دولت در تمام بخش ها بهره گیری از دانش روز و الکترونیکی کردن فعالیت هاست که یک نیاز مهم محسوب می شود.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی پیشگام دولت الکترونیک است که از جمله نمونه بارز آن اینکه در طرح تحول سلامت با نظام الکترونیک می‌توانیم نظام ارجاع را سامان بخشیم.
ربیعی خاطر نشان کرد: الکترونیکی شدن، خود عاملی مهم برای نجات از هزینه‌های طرح تحول سلامت است چون هم اکنون خانه‌های مردم به حالت یک انبار کوچک داروخانه‌ها تبدیل شده و در همه خانه‌ها داروهای مختلفی وجود دارد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: تکنولوژی‌های جدید موجب کاهش مراجعات حضوری و فیزیکی مردم است و امیدواریم پرونده سلامت هم شکل بگیرد و بتوانیم این اقدام را در بیمارستانهای دولتی که مرتبط با تامین اجتماعی هم نیستند تجربه کنیم.
ربیعی از مسئولان اجرای طرح نسخه الکترونیک قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود بتوان با فعالیت های مرتبط بیش از گذشته در راستای خدمت به مردم تلاش مضاعف داشت .
طرح حذف دفترچه و اجرای طرح کشوری نسخه الکترونیکی با حضور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ، استاندار یزد ، مسئولان اجرایی و پزشکان مجری طرح ،چهارشنبه شب در یزد بصورت پایلوت آغاز شد .