سلامت و سبک زندگی

در جلسه علنی امروز مجلس تصویب شد:
ممنوعیت تبلیغ کالاهای آسیب‌رسان سلامت و حذف مجازات آن


تاریخ انتشار : 27 مهر 1395 ساعت 17:52
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
نمایندگان مجلس هرگونه تبلیغات کالاها و خدمات آسیب‌رسان به سلامت را از سوی رسانه‌ها ممنوع اعلام کردند؛ اما مجازات اینگونه تبلیغات را نیز حذف کردند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز مجلس و در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، نمایندگان چند ماده و بند الحاقی دیگر از این لایحه را اصلاح کردند.
براساس بند الحاقی ۴ به ماده ۸ که از سوی نمایندگان و برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد، هرگونه تبلیغات خدمات و کالاهای آسیب‌رسان سلامت، موضوع ماده ۴۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، براساس تشخیص و اعلام وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد از سوی همه رسانه‌ها ممنوع است.
این بند درحالی از سوی نمایندگان اصلاح شد که در مصوبه قبلی، مجازات این تخلف نیز تعیین شده بود؛ براساس آن مصوبه، تخلف از این حکم مستوجب جزای نقدی به میزان ۱۰برابر هزینه تبلیغ صورت گرفته می‌شد که در مصوبه امروز این مجازات حذف شد.
نمایندگان همچنین هرگونه واردات تجاری، ذخیره سازی، توزیع، عرضه و فروش کالاهای دارویی، واکسن، مواد بیولوژیک، طبیعی و سنتی، مکمل‌های تغذیه‌ای، آرایشی، بهداشتی و تجهیزات پزشکی را که در سامانه رهگیری و کنترل اصالت وزارت بهداشت ثبت نشده باشد، جرم اعلام کردند که با مرتکب آن مطابق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۳دی ماه ۱۳۹۲ برخورد می‌شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه