تیتر ۱

عفونت‌ بیمارستانی می‌تواند پرسنل را تهدید کند

تاریخ انتشار : 07 شهریور 1395 ساعت 10:45
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس اداره ملزومات دارویی سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با سپیدآنلاین ضمن اشاره به اهمیت موضوع کنترل عفونت، گفت: «به دلیل اینکه مرگ‌های ناخواسته‌ای از این محل به بار می‌آورد، قطعا نیاز به توجه بیشتری دارد. اینکه آمار چقدر است، در اختیار ما نیست اما نیاز بالایی احساس می‌شود که در این زمینه نظارت‌ها را خیلی جدی‌تر دنبال کنیم.»

زهرا شریفیان با بیان اینکه بخشی از عفونت‌های بیمارستانی می‌تواند پرسنل را تهدید کند، تصریح کرد: «اگر پرسنل به صورت ناخواسته با تجهیزات آلوده‌ای تماس پیدا کنند، ممکن است به عفونت مبتلا شوند. همراهان بیمار نیز ممکن است در معرض این عفونت قرار بگیرند و اطلاعی از سازوکار آن نداشته باشند، اما قطعا عفونتی که بیشتر مد نظر است، عفونتی است که بیماران را شامل می‌شود.»
وی با بیان اینکه بیماران قادرند با انجام فعالیت‌های خاص، از این اتفاق جلوگیری کنند، خاطرنشان کرد: «این بستگی زیادی به همکاری همه اقشار فعال در بیمارستان دارد. مثلا زمانی که قرار است یک جراحی روی بیمار انجام شود، شست‌وشوی بیمار قبل از جراحی یکی از نکات خیلی مهم است که می‌تواند در زمینه جلویگری از این عفونت‌ها موثر باشد. دقت نظر بیمار زمانی که از یک مقوله مانند سوند استفاده می‌کند، نیز مهم است. حداقل این است که می‌تواند به پرستار کمک کند تا از بروز عفونت جلوگیری کند. یعنی نقش بیمار بسیار کمک کننده است.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه