تیتر ۱ / نظام سلامت

با اعلام دبیرخانه طرح تحول سلامت
«مقیمی» عملا متوقف شد


تاریخ انتشار : 01 تیر 1395 ساعت 15:02
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیرخانه ستاد طرح تحول سلامت با صدور اطلاعیه‌ای، تغییرات عمده‌ای که در برنامه مقیمی پزشکان متخصص در بیمارستان‌های دولتی ایجاد شده را اعلام کرد.

به گزارش «سپیدآنلاین» روز گذشته اطلاعیه‌ای از طرف دبیرخانه ستاد تحول نظام سلامت درباره بسته ماندگاری پزشکان در طرح تحول در فضای مجازی منتشر شد. در این اطلاعیه آمده است:
«به اطلاع می‌رساند در راستای مدیریت بهینه منابع برنامه طرح تحول سلامت مقرر گردید: اجرای برنامه مقیمی در بیمارستان‌های شهرهای «الف» مشمول پرداخت ثابت ماندگاری از تاریخ 1/4/1395 متوقف گردیده و خدمت‌رسانی در این بیمارستان‌ها در قالب بسته ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و حضور تمام‌وقت در شهرستان صورت می‌پذیرد.
برای بیمارستان‌های شهرهای (ب) با ضریب اشغال بیشتر از 50 درصد با استقرار فقط یک مجوز متخصص مقیم به عنوان مقیم بخش اورژانس (به ترتیب اولویت متخصص طب اورژانس، داخلی، جراحی عمومی،‌ مطابق مصوبه 142448-15/4/89) از تاریخ 1/4/95 موافقت می‌شود. تداوم ارائه خدمات در سایر رشته‌های تخصصی از محل پرداخت ثابت ماندگاری می‌باشد.
اجرای برنامه مقیمی جهت پوشش‌دهی رشته‌های پوست، عفونی، جراحی کلیه و مجاری ادراری، چشم‌پزشکی، روانپزشکی، گوش و حلق و بینی، پزشکی قانونی مسمومیت و همچنین داخلی مغز و اعصاب (به‌جز بیمارستان‌های 724 پرمراجعه) در مواردی که قبلا به صورت خاص موافقت گردیده بود، از تاریخ 1/4/95 متوقف می‌گردد.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه