سلامت و سبک زندگی

بیش‌از 80درصد ایرانیان کمتر از حد معمول میوه و سبزیجات مصرف می‌کنند

تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 ساعت 16:04
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: «طبق بررسی‌ها بیش‌از 80درصد مردم کشور کمتر از 5واحد میوه و سبزی مصرف می‌کنند.»

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، زهرا عبدالهی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که سهم سبزیجات و میوه در سبد غذایی مردم کشور کمتر از مقدار مطلوب توصیه شده است، گفت: «افراد باید روزی 300 گرم سبزیجات مصرف کنند درصورتی که مردم کشور ما روزانه 200 و حتی کمتر از این ماده غذایی مفید استفاده می‌کنند.»
عبداللهی افزود: «بیش‌از 80درصد افراد جامعه کمتر از 5واحد میوه و سبزی مصرف می‌کنند درصورتی که طبق هرم غذایی هر فرد باید روزانه 3 تا 5 واحد سبزیجات و 2 تا 3 واحد میوه مصرف کند. به‌عبارتی ساده‌تر یک واحد سبزی شامل یک بشقاب کوچک سبزی خوردن، یک لیوان سبزی خام و نصف لیوان سبزی پخته، یک عدد خیار و ... و یک واحد میوه شامل یک برش متوسط هندوانه یک عدد سیب یا پرتقال یا موز متوسط و ... می‌باشد.»
عبدالهی تاکید کرد: «مصرف میوه و سبزیجات به‌دلیل حفظ سلامتی برای تک‌تک افراد بسیار مهم است و می‌تواند از بسیاری از بیماری‌های غیر‌واگیر همچون چاقی، سرطان به‌خصوص سرطان‌های دستگاه گوارش پیشگیری کند به‌طوری که توصیه می‌شود برای پیشگیری از سرطان افراد بین 5 تا 9واحد میوه مصرف کند.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه