تیتر ۱ / بیمه

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران:
نظام بیمه‌ای در دولت‌ قبل نیز با مشکل روبرو بود


تاریخ انتشار : 12 آذر 1394 ساعت 16:10
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه در دولت قبل نیز نظام بیمه‌ای با مشکل روبرو بود و بیمه ها 17 تا 18 ماه در پرداختی‌ها عقب بودند گفت: « قول می‌دهیم به محض اینکه منابع در اختیارمان قرار گرفت بدهی مراکز درمانی را پرداخت کنیم.»

محمد جواد کبیر، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با سپیدآنلاین در خصوص پرداخت مطالبات مراکز درمانی گفت: «ما تعهد کرده بودیم که اگر منابع را دریافت کنیم تعهداتمان را انجام خواهیم داد اما هنوز نتوانستیم وعده‌ای که داده بودیم را عملیاتی و اجرایی کنیم. عمده منابع‌ سازمان بیمه سلامت از درآمد عمومی است. بنابراین برای انجام تعهداتمان باید منابع بهبود یابد.»
وی ادامه داد: « در سال 93 منابع تحقق پیدا نکرد و در منابع 94 نیز کسری‌هایی خواهیم داشت.منابع باید تامین شود تا بیمه پاسخگویی لازم را داشته باشد.»
کبیرگفت: « ما به مردم تعهد داده‌ایم که دفترچه بیمه ای که در اختیار دارند، اعتبارسنجی و اعتبار بخشی شود و مردم احساس کنند که این دفترچه دارای اعتبار است ولی این موضوع در گرو این است که پرداخت‌ها به موقع انجام شود.»
وی افزود: « قول می‌دهیم به محض اینکه منابع در اختیارمان قرار گرفت بدهی مراکز درمانی را پرداخت کنیم.چون اعتقادمان بر این است که حتی اگر 1 ساعت زودتر پرداخت کنیم کیفیت و کمیت خدمات از تضمین بهتری می تواند برخوردارباشد.»
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: «باید شرایط کشور را درک کنیم. در دولت قبل نیز این مشکلات را در نظام بیمه‌ای داشتیم به طوری که بیمه ها 17 تا 18 ماه در پرداختی‌ها عقب بودند. در سال 94 بدهی این سازمان 8 ماه دیرکرد داشته است و به برخی داروخانه ها در استان‎ها تا خرداد ماه پرداخت کرده ایم. امیداریم پرداخت‌های 93 تمام شود و در سال 94 این اقدام را در اسرع وقت عملیاتی کنیم.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه